Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Шлях до Європи

16.12.2019

Шлях до Європи

Гостем заходу, який відбувся в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана, став українських дипломат, громадський діяч, політичний експерт та політолог, голова правління Благодійного фонду «Майдан закордонних справ» Олег Бєлоколос – людина не просто обізнана, а цікава, інтелігентна, відкрита до спілкування.
Свій виступ Олег Євгенович поділив фактично на декілька частин. Перша була присвячена загальному політичному та соціоекономічному стану сучасної Європи, процесам, що відбуваються тут: Греція, Іспанія, Брекзіт... Погодьтесь, перш ніж бажати кудись потрапити, треба вивчити, зрозуміти не тільки переваги, а й проблеми, що постають перед усіма членами Євросоюзу, адже просто гасло «нам туди, там усім буде добре» вже не діє на пересічну людини – ми всі навчились мислити критично, а, нагадаємо, Стратегія передбачає саме свідомий вибір!
Через проблеми Євросоюзу, йдемо до розуміння – навіщо ж нам туди? Європа – це, в першу чергу, перевага (і перемога!) демократії, дотримання прав людини, верховенство права та рівність усіх верст населення в усіх сферах життя. А ще нам потрібно розуміти, що на шляху до цих цінностей, на шляху до справжньої незалежності, наразі найбільша допомога та підтримка Україні в міжнародних інституціях йде саме від країн європейського співтовариства. Про це також йшлося у доповіді пана Олега.
Ну й третя, остання частина. Наші прагнення, це добре, а чи потрібні ми Євросоюзу, чи не втомилися від нас і наших проблем в Європі? Яких зусиль нам самим потрібно докласти на цьому шляху, як презентувати Україну в якості повноцінного сильного партнера, якому будуть раді, а не вічного «Дай!»
Окрім цих справді серйозних питань, в обговоренні яких колеги-бібліотекари взяли активну участь, на зустрічі нам пощастило поспілкуватися з Олегом Євгеновичем на ще одну цікаву тему. Один з очільників «Самміт-Книги», відомий київський видавець Іван Степурін, який також був присутній тут, презентував присутнім книгу Є. Бєлоколоса «Від «Фаїни» до «Дельвіни». Тож довелося гостю розповісти про свою дипломатичну роботу в Африці, зокрема, дещо про звільнення українських моряків від сомалійських піратів, про аборигенів та їх культурні звичаї, про природні цікавинки чорного континенту. А ще додав, що Україні обов’язково потрібно звертати увагу на цю частину світу, завойовувати там прихильників та друзів.

Нові надходження
Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua