Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Відео-альманах «Чорнобиль – 33 роки потому»

14.12.2019

Відео-альманах «Чорнобиль – 33 роки потому»

13 Грудня для всіх охочих жителів мікрорайону Нивки був проведений відео альманах «Чорнобиль – 33 роки потому». В суботу 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У багатьох можуть виникнути сумніви, навіщо потрібно це свято, якщо є 26 квітня – Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, і чому саме 14 грудня обрано для вшановування учасників ліквідації.
Річ у тому, що 30 листопада 1986 р. було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС, а 14 грудня держкомісією був прийнятий в експлуатацію комплекс захисних споруд.
У Мережі сьогодні багато публікується фото з моменту аварії і того, як виглядає Чорнобиль після. Занедбані парки атракціонів, порожні квартири, розкидані дитячі іграшки. І на всьому печать біди. Дивитися на ці кадри – боляче. Але і забути про ще одну найбільшу катастрофу XX століття не можна.
Чорнобильська трагедія донині залишається найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. Вчені уважно стежать за тим, що відбувається на території, яка найбільше постраждала від радіації, намагаючись оцінити довгострокові наслідки цієї аварії для навколишнього середовища.
Однак сьогодні, 33 роки після аварії, покинута людьми зона відчуження перетворилася на справжній заповідник. Там живуть ведмеді й бізони, водяться вовки та рисі, дикі кабани й коні Пржевальського – і багато інших тварин, не рахуючи пари сотень видів птахів.
Зараз зона відчуження – це територія з унікальною екосистемою, яка розвивається без людини. Питання в тому, яку роль в цьому відіграє радіація. Хтось вважає, що частина радіоактивних ізотопів пішла в землю, інші вважають, що місцеві тварини можуть переносити ці частинки на нові території. Але навіть визначення рівня радіації – це проблема без рішення.

https://biblio-nivki.blogspot.com/2019/12/Chornobyl-33-roky-potomu.html

Нові надходження
Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Дипломатія

Дипломатія /Генрі Кіссинджер ; пер. з англ. М. Гоцацюка, В. Горбатька. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 864 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua