Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
«Художники, що малювали «Енеїду» - мистецька година в бібліотеці ім. І. Котляревського

12.12.2019

«Художники, що малювали «Енеїду» - мистецька година в бібліотеці ім. І. Котляревського

З 1798 року бурлескно-травестійна поема “Енеїда”, створена видатним українським письменником Іваном Котляревським, пережила безліч перевидань, і кожне з них має цікаву історію про художнє оформлення. На мистецьку годину, присвячену історії ілюстрування безсмертної «Енеїди», завітали студенти-першокурсники художньо-технологічного відділення Київського індустріального коледжу КНУБА. Бібліотекарі презентували їм літературу з книжкової виставки, присвяченої І. Котляревському, а саме видання "Енеїди" різних років, набір листівок одного з найвідоміших художників-ілюстраторів «Енеїди» Анатолія Базилевича, з автографом художника, що побував в бібліотеці в 1976 році.
Найцікавішою частиною зустрічі стала презентація Тетяни Конончук - української літературознавиці, фольклористки, культуролога, педагога, кандидата філологічних наук, члена НСЖУ, НСПУ, завідувачки кафедри української філології та культурології Академії адвокатури України. Пані Тетяна зверталася до сторінок історії і державної політики часів Івана Котляревського, коли існувала цензура, і написання "Енеїди" живою українською мовою стало справжньою сенсацією, наводила маловідомі факти з історії українського мистецтва XVIII-XX століть. Студенти дізналися як про найперших ілюстраторів «Енеїди», так і про художників сьогодення, а ще помилувалися прекрасними ілюстраціями Оксани Тернавської, талановитої київської художниці. В результаті зустріч вийшла не лише інформативна, а й дуже тепла та щира.

Нові надходження
Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Думати, як Альберт Ейнштейн

Думати, як Альберт Ейнштейн / Даніел Сміт ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua