Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Творча зустріч з поетом Миколою Джмелем

11.11.2019

Творча зустріч з поетом Миколою Джмелем

Мова – генетичний код будь-якого народу, серцевина його культури, історії та
й загалом людської цивілізації. Про велике значення мови писали багато видатних людей, філософів, письменників, чия творча діяльність не аби як збагатила й нашу українську мову.
Кожного року 9 листопада в Україні відзначають День української мови та писемності. Як нам відомо, - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
З цієї нагоди в Центральній районній бібліотеці ім. Євгена Плужника відбулася творча зустріч з Миколою Джмелем, автором книг «Долоні сонця», «Джерело істини», «Коло», «Атіла або благовіст любові». На зустрічі поет представив поему-легенду "Аттіла, або Благовіст Любові".
Твір розповідає про період правління Аттіли та боротьби гунів (наших предків) з готами та римською імперією у IV столітті н.е. Книгу оформив художник Олег Кіналь 25-ма гостросюжетними ілюстраціями. Автор запевняє, що працював над поемою 5 років, половину з яких писав під обстрілами, адже мешкає у "сірій зоні" на Донеччині.
Книга закінчується перемогою Аттіли, який прогнав готів в Європу, де після Каталаунської битви вони розбіглися.
Поет переконаний, що й у війні на Сході України ми здобудемо перемогу і новітні готи-агресори підуть з нашої української землі.
У рамках творчої зустрічі митець, волонтер Михайло Невідомський, який є автором музичного проекту «ПоРЕПані вірші» декламував власні твори.
Михайло Невідомський багато років популяризує українську мову та музику, читає вірші класичної поезії у стилі реп, виступаючи на волонтерських засадах перед військовими, волонтерами, школярами.
На завершення заходу була представлена пісня "МОЯ УКРАЇНА", яку Михайло Невідомський записав тразом з Eka Project.
«Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам’ять, найцінніше надбання віків, мова це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна і мисленнєва діяльність народу» (Олесь Гончар).

З Днем української писемності та мови!

Нові надходження
Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес / за ред. І. В. Шпака. – Київ: ВД "Адеф-Україна", 2014. – 256 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua