Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Болгарська громада м. Києва «Родознаніє» (Україно-болгарського центру «Сердіка») в Центральній районній бібліотеці  ім. Є. Плужника

02.11.2019

Болгарська громада м. Києва «Родознаніє» (Україно-болгарського центру «Сердіка») в Центральній районній бібліотеці ім. Є. Плужника

День відроджувачів національного духу – болгарське офіційне свято, що відзначається 1 листопада. У цей день болгари шанують пам'ять болгарських просвітителів і революціонерів, котрі заклали підвалини нової болгарської історії та культури. Серед них немаєні перших, ні останніх за значенням. Всі вони залишилися в народній пам'яті і в болгарській історії — історії царів, полководців, політиків, представників духовенства, книжників, інтелігенції. Завдяки їм болгарський народ зберігся протягом століть і багатьох випробувань, що випали на його долю, вносячи незаперечний внесок в європейську культуру.
Сьогоднішня зустріч пройшла у доброзичливій та привітній атмосфері. Не дивлячись на розмаїття професій та уподобань, приємно було відчути єдність усіх присутніх. Учасники зустрічі з повагою, непідробною цікавістю слухали один одного і кожному було , що розповісти. Голова україно-болгарського центру «Сердіка» Маргарита Кузнєцова розповідала про Димитра Пешева – юриста та громадського діяча, завдяки самовідданій роботі якого було врятовано більше 40 тисяч болгарських євреїв від знищення в нацистських таборах. Його ім’ям названо сквер у м.Києві. Захоплюючу історію про першу вчительку міста Плевен – Анастасію Димитрову розповіла Буряна Угарчиська – Прядко. Для усіх присутніх на зустрічі хормейстер Анна Стоянова провела майстер-клас з хорового вокалу. Сім’я Демерджи – турботливий татусь Сергій та його чарівні донечки Іванка з Іринкою, презентували свою першу кулінарну книгу. Дизайнер Наталія Сенявська провела майстер-клас з виготовлення закладок для книг в традиційних національних кольорах Болгарії. А президент міжнародного благодійного фонду «КАН КУБРАТ» розповів про історичні зв’язки України та Болгарії. Ще було багато цікавинок, але про все, що відбувалося під час зустрічі, написати просто нереально.
Також до уваги відвідувачів була представлена унікальна книжкова виставка під назвою: «Болгарські «народні будителі» - носії духовності протягом століть».
Наприкінці заходу на згадку про таку знаменну для болгарського народу подію учасники зустрічі провели фотосесію під національним прапором Республіки Болгарія.

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і келих вогню

Гаррі Поттер і келих вогню / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2003 – 672 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua