Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
"Найвідоміша актриса світу - Сара Бернар"

24.10.2019

"Найвідоміша актриса світу - Сара Бернар"

Гламурна, таємнича, провокаційна, ексцентрична САРА БЕРНАР…
Марк Твен, якось, визначив п’ять видів актрис: “погані актриси, неупереджені актриси, хороші актриси, чудові актриси і ... Сара Бернар”
Генрієтта Розін Бернар - таке ім'я отримала при народженні всесвітньо відома французька актриса єврейського походження Сара Бернар.
Вона народилася 25 жовтня 1844 року в Парижі. Її часто називають Божественною Сарою.
З свого дебюту на сцені у вісімнадцятирічному віці в спектаклі Расіна “Іфігенія” до втілення образу тринадцятирічної Джульєтти в сімдесят років - Сара Бернар мала приголомшливий успіх. Одним з учителів Сари Бернар був Олександр Дюма-батько, який і поклав перший камінь у фундамент пишноти майбутньої актриси.
Крім прекрасних дам в репертуарі Сари Бернар було безліч чоловічих ролей, набагато більше, ніж у будь-якої іншої актриси.
Тричі відвідувала Україну - у 1881, 1892 та 1908 роках.
Під час першого свого візиту до Києва Сара Бернар не залишила байдужими київських театралів, про що свідчать різнобарвні, часом полярні відгуки про неї у київській пресі. “Незважаючи на величезну техніку та ерудицію, що не полишають артистку ні на хвилину та стали, так би мовити, частиною її плоті, — зазначалося на сторінках “Зорі”, — вона грає страшенно правдиво та щиро: вона дійсно плаче, вона червоніє та блідне, вона нервово тремтить і змушує глядачів здригатися”. Голос французької актриси відзначила й газета “Киевлянин”, що рясніла злостивими випадами проти неї: “Наскільки багатим є голос Сари Бернар - настільки ж бідна її міміка”.
У грудні 1892 року, під час свого другого приїзду до Києва, Сара Бернар грошовий збір зі свого прощального спектаклю “Фру Фру” передала на користь Товариства допомоги нужденним студентам Університету Св. Володимира.
1908 року французька артистка гастролювала вже як керівник “Театру Сари Бернар”, і одне з провідних місць у її репертуарі традиційно посідала п’єса “Дама з камеліями” О. Дюма-сина. Її останній візит до Києва був на підтримку київської єврейської общини.
Плакати до її виступів писав Альфонс Муха.
Цікаві факти про Сару Бернар:
- Сара Бернар час від часу любила вилежуватись в труні. Така пристрасть збереглася ще з дитинства. В юності Сара Бернар багато хворіла, і лікарі пророкували їй швидку кончину, тому дівчинка якимось чином змогла вмовити матір купити їй труну.
- Жюль Ренар так згадував про Сару Бернар: “У Сари є правило: ніколи не думати про завтрашній день. Завтра - будь що буде, хоч смерть. Вона користується кожною миттю ... Вона ковтає життя”.
- Під час перебування в Сполучених Штатах акторка познайомилась з Томасом Едісоном, який записав її голос на фонограф.
Сара Бернар померла 26 березня 1923 року в віці 78 років. Зіграла близько 79 ролей на 125 сценах Європи, США, Канади, Південної Америки, Австралії та Близького Сходу. Вона підкорила серця мільйонів, хоча завжди грала лише французькою мовою. Її неповторна сила голосу дозволяла актрисі втілити буквально будь-яку роль. Сара Бернар була справжньою знаменитістю і на довгі часи зберегла титул “найбільш знаменитої актриси за всю історію”.
“Великим є той артист, який змушує глядачів забути про деталі” - Сара Бернар
Чекаємо усіх, кого цікавить мистецька тема.

Нові надходження
Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua