Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Прогулянки Києвом: Вулиця Софіївська

07.10.2019

Прогулянки Києвом: Вулиця Софіївська

Цього разу ми вирушили на Софіівську, одну з найдавніших вулиць Києва, що віялом розходяться від майдану Незалежності.
Затримались під будинком архітектора, цивільного інженера, підприємця і домовласника Г. П. Познякова. Особистість цікава, є про що згадати!
Г. Позняков заснував власну фірму з проектування господарських споруд у приватних садибах. Він почав купувати земельні ділянки, на яких зводив прибуткові будинки за власними проектами - переважно у формах неоренесансу. Біля Козиного болота (нині - Майдан Незалежності) підприємець придбав велику земельну ділянку, яка одним краєм виходить на вулицю Софійську, а іншим - на Малу Житомирську.
За власним проектом збудував триповерховий будинок, в якому відкрив чи не найрозкішніші у Києві лазні. Вони були обладнані за зразком давньоримських терм: з мармуровими ваннами, лавами, фонтанами і мозаїчною підлогою. Поруч Позняков звів чотириповерховий прибутковий будинок, в якому розмістилися ресторан, перукарня та кілька магазинів.
Ну а Василь Кричевський, що жив тут з родиною з 1906 по1911 рік, взагалі легенда! Знову поговорили про цю непересічну особистість, його друзів і прихильників.
Будинок №9 - колишній особняк, що належав родині київських купців Берестовських. Звичайна родина, але її історія достойно пера Олександра Дюма! У Києві була відома фірма Берестовських із торгівлі мануфактурними товарами, заснована у 1834 році. Глава її, Олексій Берестовський, відіграв помітну роль у міському врядуванні, був гласним. У 1853 році він придбав садибу по вул. Софіївській (сучасна №9), де за проектом архітектора
П. Спарро був зведений цегляний двоповерховий будинок у стилі пізнього класицизму. Саме про історію великої родини Берестовських йшла розмова біля старого особняка, який і досі зберіг шляхетні архітектурні форми.
Два будинки на вулиці Софіївській пов'язані з історією українського мистецтва. У будинку №7, за сприяння Н. А. Терещенка, у 1903 році почала працювати школа графіки друкарської справи, заснована Стефаном Кульженком та його сином Василем, а також школа фотографічної справи. Будинок №14/13 був зведений в 1900 році за проектом архітектора
В. М. Ніколаєва. Саме тут розпочали свою діяльність узимку 1901 року тимчасові приватні класи живопису, малювання та креслення, засновані групою київських художників, колишніх викладачів Рисувальної школи: Ольги Троїцької-Гусєвої, Миколи Пимоненка, Володимира Менка, Харитона Платонова та Івана Селезньова. Раду класів очолив академік архитектури В. М. Ніколаєв. У вересні 1901 року класи були перетворені на Київське художнє училище.

Вулиці Києва, як цікаві книжки, просто треба не лінуватись їх читати!

Нові надходження
Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua