Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Азбука для панянок  «Незмінний атрибут шляхетної пані»

01.10.2019

Азбука для панянок «Незмінний атрибут шляхетної пані»

Розпочався новий навчальний рік і разом з ним бібліотекарі поновили зустрічі з вихованцями ліцею-інтернату «Кадетський корпус №23». Перша в цьому році гостина – у дівчат. Адже ліцей виховує не тільки майбутніх захисників та воїнів, але й рішучих, цілеспрямованих і, водночас, тендітних панянок.
А як має поводитися, розмовляти, який має бути вигляд в сучасної української панянки? На думку Тетяни Терсенової-Заводовської (лауреата премії «Жінка третього тисячоліття») це «… передусім, гармонійна особистість. Її розум, інтелект знаходиться в гармонії з її зовнішністю. І не треба бути красунею. Головне – харизма, індивідуальність». Здається, таку мету і намагаються втілити вчителі та вихователі, намагаючись давати дівчатам не тільки стандартний шкільний курс освіти, а й різнобічну та цікаву програму навичок та знань.
Бібліотека ім. М. Костомарова цілком підтримує цю ініціативу і завжди пропонує щось нестандартне, незвичне, захопливе. Сьогоднішній візит теж здивував дівчат. Бібліотекарі запропонували навчити їх робити… віяла. Багато віків віяло було не тільки засобом який рятував від задухи, але і предметом розкоші та мовою флірту. Починаючи з VIII ст. до н.е. (перші відомості про його появу) віяло пережило багато трансформацій. Спочатку опахала з пір’я, потім натягнуті на рамку полотна, нарешті складане віяло; різноманітні матеріали для виготовлення від очерету, листя лотосу, паперу, шкіри до черепахового панцира та слонової кістки, пір'я страусів і лебедів, діамантів, люстерок; рослинні орнаменти, що змінювалися на сюжети античної міфології та повсякденного життя королівського двору, аж до віяла-меню і віяла з рекламними текстами й цінами на косметику.
У сучасному житті віяло є, скоріш, аксесуаром модних дефіле, ніж предметом побуту. Але й сьогодні у спекотний день можна побачити літню пані, що обмахується віялом у трамваї, або знайому бабусю перед будинком, яка рятується від жаркого сонця складеним власноруч віялом.
Екскурс в історію виникнення та яскравих перетворень цього аксесуару бібліотекарки проводили одночасно з обіцяним майстер-класом. Яскравий папір, вишукані шпалери, двостороння липка стрічка, нитки й ножиці – от і все, що знадобилося для створення обов’язкового колись для всіх дівчат предмету гардеробу. А прикрасити його можна було за бажанням, як підказували фантазія і смак. Не всі впоралися з першої спроби, але врешті кожна старанна панянка отримала зроблене власними руками, незвичне і загадкове віяло.

https://biblio-nivki.blogspot.com/2019/10/Nezminnyj-atrybut-shlyaxetnoyi-pani.html

Нові надходження
Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua