Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Майстер-класу «Лелека, бузьок, журавель»

25.09.2019

Майстер-класу «Лелека, бузьок, журавель»

Осінь: лазурне небо притягує погляд своєю безхмарністю та чистотою, дерева змінюють свій «одяг» і золоті листочки, немов монетки, з’являються на гілочках. У лісах та парках панує особлива атмосфера: природа змінюється! Під ногами шарудить різнокольорове листя, яке вкрило землю барвистим килимом. Здається, вся природа затихає та насолоджується періодом золотої осені. Тому, ми разом з вихованцями ДНЗ№346 також спробуємо роздивитися всю красу осені.
Птахи – невід’ємна частина природи, неможливо уявити весну без дзвінкої пісні жайворонка, без кування зозулі. Птахи – непосиди: скачуть з гілки на гілку, піднімаються вище хмар, перелітають через пустелі та моря. Та з настанням холодів життя птахів змінюється.
Роздивляючись ілюстрації із зображенням перелітних птахів, діти дізнавались багато чого цікавого, а саме: хто першим з птахів відлітає у теплі краї? Де знаходяться ці теплі краї? Хто останнім відлітає у вирій? Розмова виявилась напрочуд жвавою! Одними з останніх птахів відлітають лелеки та журавлі. А чому птахи повинні відлітати? Річ у тім, що їжа птахів – це переважно тваринна їжа: комахи, змії, ящірки. Залюбки їдять хлібні зерна, різноманітні трави, ягоди. Тому, з настанням холодів, добувати їжу в холодних умовах стає неможливим. І перелітні птахи збираються у вирій.
З дітками згадали легенди про журавлів, віршики, розгадували загадки. Та на жаль, окрім яскравих оповідань та казок, ці прекрасні птахи знаходяться на межі вимирання. Тому, щорічно у другу неділю вересня світ згадує про цих птахів. Всесвітній день журавля святкують у той час, коли ці птахи готуються до вирію. І це гарний привід звернути увагу дітей на охорону та збереження навколишнього світу, зокрема цих чудових птахів.
З давніх часів, дітвора, побачивши у небі журавлиний клин, бігла за ним з вигуками, маючи надію, хоча б на деякий час затримати літо. Ми спитали у діток, чи мають вони теж бажання не відпускати літо? Відповідь була позитивною. Та як ми можемо це зробити? Способи можуть бути різні: намалювати журавлика, зробити аплікацію, зліпити, а ще ми можемо зробити його з паперу. Що ми і зробили. Для цього використали: ножиці, маркер, шаблон журавлів, нитки. З ножицями не всі впорались, тому нашим «журавликам» знадобилась допомога. Чорним маркером пофарбували у пташки крила та хвіст. І ось, нарешті, журавлик готовий, але він не може літати. Тому, до крил ми прив’язали ниточки й всі дружно полетіли у височінь!
Сподіваємось, наша зустріч допоможе дітям дбайливо ставитися до природи, до звірів та птахів. А головне пам’ятати: «Найдорожче для пташки – це свобода». Бережімо їх!

https://biblio-nivki.blogspot.com/2019/09/Leleka-buzok-zhuravel.html

Нові надходження
Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

Думати, як Альберт Ейнштейн

Думати, як Альберт Ейнштейн / Даніел Сміт ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Дипломатія

Дипломатія /Генрі Кіссинджер ; пер. з англ. М. Гоцацюка, В. Горбатька. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 864 с.

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua