Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Прогулянки Києвом. Вулиця Малопідвальна

12.08.2019

Прогулянки Києвом. Вулиця Малопідвальна

У чудовий літній вечір почалась наша прогулянка вулицею Малопідвальною. Поговорили про будинок № 18/35, що збудував для себе Олександр Беретті у 1848 році, його долю. Згадали про те, що з 1927 року будинок був переданий історичній секції Академії наук України і про тих, хто прцював тут.
Будинок наврпроти, вулиця Малопідвальна №29/37, теж пам'ятає призвища багатьох діячів науки, зокрема, Климента Квітку, чоловіка Лесі Українки, видатного вченого-фольклориста.
Але нашу подорож раптово перервав дощ. Наша прогулянка містом перетворилась на Бібліотечні посиденьки у кафе поряд. Приємно пити чай або каву, передивлятись світлини тих, хто будував вулицю або жив на ній, слідкувати за дивовижними поворотами їх доль. А за вікнами лив дощ!
Злива закінчилась і наша прогулянка продовжилась. Тепер вона перетворилась у своєрідний квест: де була садиба де Бальмен, адже батько власника садиби Сергій і його брат Яків дружили з молодим Тарасом Шевченко? Вони були молоді, закохані, талановиті. Саме в Мосівці, садибі хрещеної Якова де Бальмена, народився відомий романс "Очи чёрные": закоханий Євген Гребінка написав вірш, а Яков тут же підбирав акорди, Тарас Шевченко підспівував, адже мав гарний голос.
А далі… у цьому будинку жив учений-поліглот, творец українського сходознавства, письменник Агатангел Кримський, а тут, звичайно, будівничий київських мостів і набережної Дніпра І. Баренбойм.
Вразив Прибутковий будинок №10, спорудженний К. Шиманом. А от роботи архітекторів Андрія Фердинанда Краусса й Володимира Ніколаєва ми вже можемо розрізнити!
Немов малі діти ми блукали цією чудовою вулицею, що існує за крок від гамірного центру міста, але чарівним чином зберегає тишу і неспішність позаминулого століття.

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua