12.08.2019
Прогулянки Києвом. Вулиця Малопідвальна
У чудовий літній вечір почалась наша прогулянка вулицею Малопідвальною. Поговорили про будинок № 18/35, що збудував для себе Олександр Беретті у 1848 році, його долю. Згадали про те, що з 1927 року будинок був переданий історичній секції Академії наук України і про тих, хто прцював тут.
Будинок наврпроти, вулиця Малопідвальна №29/37, теж пам'ятає призвища багатьох діячів науки, зокрема, Климента Квітку, чоловіка Лесі Українки, видатного вченого-фольклориста.
Але нашу подорож раптово перервав дощ. Наша прогулянка містом перетворилась на Бібліотечні посиденьки у кафе поряд. Приємно пити чай або каву, передивлятись світлини тих, хто будував вулицю або жив на ній, слідкувати за дивовижними поворотами їх доль. А за вікнами лив дощ!
Злива закінчилась і наша прогулянка продовжилась. Тепер вона перетворилась у своєрідний квест: де була садиба де Бальмен, адже батько власника садиби Сергій і його брат Яків дружили з молодим Тарасом Шевченко? Вони були молоді, закохані, талановиті. Саме в Мосівці, садибі хрещеної Якова де Бальмена, народився відомий романс "Очи чёрные": закоханий Євген Гребінка написав вірш, а Яков тут же підбирав акорди, Тарас Шевченко підспівував, адже мав гарний голос.
А далі… у цьому будинку жив учений-поліглот, творец українського сходознавства, письменник Агатангел Кримський, а тут, звичайно, будівничий київських мостів і набережної Дніпра І. Баренбойм.
Вразив Прибутковий будинок №10, спорудженний К. Шиманом. А от роботи архітекторів Андрія Фердинанда Краусса й Володимира Ніколаєва ми вже можемо розрізнити!
Немов малі діти ми блукали цією чудовою вулицею, що існує за крок від гамірного центру міста, але чарівним чином зберегає тишу і неспішність позаминулого століття.
|