Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Прогулянки Києвом. Вулиця Малопідвальна

12.08.2019

Прогулянки Києвом. Вулиця Малопідвальна

У чудовий літній вечір почалась наша прогулянка вулицею Малопідвальною. Поговорили про будинок № 18/35, що збудував для себе Олександр Беретті у 1848 році, його долю. Згадали про те, що з 1927 року будинок був переданий історичній секції Академії наук України і про тих, хто прцював тут.
Будинок наврпроти, вулиця Малопідвальна №29/37, теж пам'ятає призвища багатьох діячів науки, зокрема, Климента Квітку, чоловіка Лесі Українки, видатного вченого-фольклориста.
Але нашу подорож раптово перервав дощ. Наша прогулянка містом перетворилась на Бібліотечні посиденьки у кафе поряд. Приємно пити чай або каву, передивлятись світлини тих, хто будував вулицю або жив на ній, слідкувати за дивовижними поворотами їх доль. А за вікнами лив дощ!
Злива закінчилась і наша прогулянка продовжилась. Тепер вона перетворилась у своєрідний квест: де була садиба де Бальмен, адже батько власника садиби Сергій і його брат Яків дружили з молодим Тарасом Шевченко? Вони були молоді, закохані, талановиті. Саме в Мосівці, садибі хрещеної Якова де Бальмена, народився відомий романс "Очи чёрные": закоханий Євген Гребінка написав вірш, а Яков тут же підбирав акорди, Тарас Шевченко підспівував, адже мав гарний голос.
А далі… у цьому будинку жив учений-поліглот, творец українського сходознавства, письменник Агатангел Кримський, а тут, звичайно, будівничий київських мостів і набережної Дніпра І. Баренбойм.
Вразив Прибутковий будинок №10, спорудженний К. Шиманом. А от роботи архітекторів Андрія Фердинанда Краусса й Володимира Ніколаєва ми вже можемо розрізнити!
Немов малі діти ми блукали цією чудовою вулицею, що існує за крок від гамірного центру міста, але чарівним чином зберегає тишу і неспішність позаминулого століття.

Нові надходження
Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Святослав Липовецький. Бандерівці: 200 історій з ХХ століття

Бандерівці: 200 історій з ХХ століття / Святослав Липовецький. – Львів : ЛА «Піраміда», 2017. – 564 с.

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua