Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
«Як спіймати вітер»

25.07.2019

«Як спіймати вітер»

Літня пора веселого відпочинку й чудового настрою триває. І навіть неочікувані примхи погоди – хмарки, дощ, вітер не можуть затьмарити безтурботного настрою. Навпаки, саме негода дала бібліотекарям ідею для нової зустрічі з давніми друзями – вихованцями дитячого садочку № 388: вітер, що розігнав їх з вулиці, надихнув згадати свято, про яке сьогодні мало кому відомо.
Виявляється вітер має свій особистий день, свято, яке відзначають 15 червня. Ініціатором цього стали дві організації – Рада з енергії вітрів і Європейська асоціація вітроенергетики, що намагались привернути загальну увагу до потенціалу енергії, яку має вітер. Свій початок це свято взяло у 2007 році в Європі. Міжнародним він став через 2 роки.
Вітер є всюди, і в різних частинах світу його називають по-різному, залежно від його властивостей: вовкоїд, золотоноша, манго-фанго, козяча борода, косоокий Боб, котяча лапа, кур'єр ... і ще тисячі різних назв. І по силі бувають вони різними. Добрі та злі, вбивчі та освіжаючі, штиль, торнадо чи ураган – всі вони незмінні супутники нашого існування на планеті Земля.
З давніх-давен люди намагалися підкорити вітер або використати його можливості. Сила вітру була використана мореплавцями ще 3500 років до н. е. на вітрильних судах. Близько VII ст. до н. е. у стародавній Персії з'явились вітряні млини. У Європі про них відомо з середніх віків. Це були млини для подрібнення зерна, а пізніше для перекачування води. І в Україні вітряки мають доволі тривалу історію. Вони відігравали важливу роль в забудові сільських поселень, створювали особливий колорит і формували краєвид українського села.
Сьогодні ж вітер використовують у різноманітних сферах – від звичайного запуску повітряного змія до перетворення енергії вітру на електричну завдяки вітрогенераторам, у спортивних змаганнях з перегонів на вітрильних яхтах, у парасейлінгу, кайт-серфінгу, дельтапланеризмі тощо.
Дітки з бібліотекарями теж вирішили погратися літнім вітерцем, зробивши іграшку, яка використає силу вітру. Кольоровий папір, намистини, дерев’яні шпажки й ось вже робота кипить. Правильно розрізати заготовки, склеїти її куточки у вказаному порядку, підготувати держачки – все це робили маленькі майстри під час розповіді про те, як часто люди використовують вітер у своєму житті. Звісно тільки старші дітки виконували всі операції самі, наймолодшим знадобилися допомога дорослих, але всі з невгамовним ентузіазмом підбирали собі хто строкаті листки паперу для яскравої вертушки, хто різнокольорові намистинки. Ніхто не схотів піти без закінченої поробки.
І ось вже втішливі, маленькі веселкові вітрячки готові до використання, а група, що збирається йти на прогулянку, готова до польових випробувань.

https://biblio-nivki.blogspot.com/2019/07/Yak-spijmaty-viter.html

Нові надходження
Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Думати, як Альберт Ейнштейн

Думати, як Альберт Ейнштейн / Даніел Сміт ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua