Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Прогулянки Києвом: вулиці Шовковична та Пилипа Орлика

22.07.2019

Прогулянки Києвом: вулиці Шовковична та Пилипа Орлика

Друга частина нашої прогулянки вулицями Шовковичною й П.Орлика по відстані була короткою, а от по часу - довгою.
Скільки цікавого можна згадати, наприклад, біля "Шоколадного" будиночка.
У 30-ті роки ХІХ століття ця земля належала П. Х. Константиновичу, герою війни 1812 року, діду майбутнього президента Академії наук України В. Вернадського. Мама академіка, що виросла тут, дружила з Аліною Крагельскою, майбутньою дружиною М. Костомарова, який викладав історію поруч, у гімназії, що містилась у Кловському палаці. Вона багато розповідала сину про трагічну і водночас романтичну долю своєї подруги.
1874 року садибу купує родина Ікскюль-Гільденбанд. Будинок на розі Левашовськоі (Шовковична) і Єлизаветинськоі (П. Орлика) у барона Ікскюль-Гільденбанд знімає родина Хитрово. З молодшою донькою генерала, Маргаритою, дружила дівчинка, що жила поруч, на Катеринінській (тепер Липській), Наталя Меньшова, у майбутньому Полонська- Василенко, видатний український історик. Вона залишила зворушливі спогади про любов подруги і майбутнього вченого В. Лучицького, що мешкав з батьками поруч на Левашовській. А сам будинок, який з любов'ю кияни нарікли "шоколадкою", побудував для підприємця С. Могильовцева відомий архітектор В. Ніколаєв.
І так можна продовжувати майже по кожній садибі Липок! Закінчувались наші мандри у сквері біля будинку 36, де мешкала Наталья Ужвій з першим своїм чоловіком М. Семенко та сином. Далі переплелись в її долі і горе, і радість: чоловіка репресовано у 1937 році, далі смерть сина, але і слава видатної актриси, і любов до останнього подиху її другого чоловіка Є. Пономаренко, видатного актора і чудової людини, що спромігся зробити її щасливою.
Отакі вони Липки: затишні, романтичні, сповнені історій непересічних людей!

Нові надходження
Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес / за ред. І. В. Шпака. – Київ: ВД "Адеф-Україна", 2014. – 256 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua