Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Година пам’яті «З вірою в незалежність»

05.07.2019

Година пам’яті «З вірою в незалежність»

В’язень Качинської в’язниці Левко Лук’яненко писав у 1986 році:

Боже, молю одного:
Дай волю моїй Україні!
Й ніколи не вчуєш мого
Жалю за смерть на чужині…

Ця молитва допомогла йому вистояти і вибороти омріяну волю Україні.

Левко Лук’яненко – людина-епоха, діяч українського національно-визвольного руху, дисидент, політв’язень, письменник, публіцист, співзасновник Української Гельсінської групи, народний депутат України, Герой України, один із творців «Акту проголошення незалежності України», лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка (за 13-томну книгу "Шлях до відродження", яку писав 27 років), перший Надзвичайний і Повноважний Посол України в Канаді.
За свої переконання Левко Лук’яненко переслідувався радянським тоталітарним режимом, провів майже 27 років свого життя в ув’язненні в радянських таборах. Після звільнення в 1988 році повернувся до України, де продовжив активну боротьбу за незалежність. Під час перших демократичних виборів до парламенту в 1990 році був обраний народним депутатом, а вже 24 серпня 1991 року домігся ухвалення Верховною Радою «Акту проголошення незалежності України». Колишній політв’язень, дисидент та екс-депутат Верховної Ради України Левко Лук’яненко помер 07 липня 2018 року після тривалої хвороби на 90-му році життя.
Перед присутніми в бібліотеці з лекцією про життя та діяльність Левка Лук’яненка виступив науковий співробітник Національного музею історії України Олександр Лук'янов.
Запрошені на захід відвідувачі побачили фотографії з виставки «З вірою в незалежність», яка постійно демонструється в Національному музею історії України, почули цікаві факти про Левка Лук’яненка – людину, яка свої найкращі роки провела в радянських таборах, і, вийшовши звідти, піднімала українську державність.
Для знайомства відвідувачів з різними гранями особистості Левка Лук'яненка, як патріота і громадянина, політика, мислителя, історика, філософа, щирої і світлої людини, працівниками бібліотеки була підготовлена книжкова виставка «Вірю в Україну».
Слова Левка Лук’яненка про те, що головним для держави є її національна свідомість, і що саме вона веде до свободи, актуальні сьогодні, як ніколи.
А його формула: «Життя нації, її духовний і матеріальний стан залежать від рівня національної свідомості. Отже, необхідна не тільки незалежність необхідне своє українське державницьке мислення» може стати бути девізом для майбутніх поколінь в Україні.

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua