Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
«Світ науки та експериментів»

18.06.2019

«Світ науки та експериментів»

Ключем для будь якої науки є знак питання.
Оноре де Бальзак
Літні канікули в розпалі! Школярики з насолодою відпочивають на свіжому повітрі, знайомляться з новими друзями та безумовно, пізнають світ у всіх його барвах. Бо дитяча жага до експериментів просто безмежна! Їм усе треба спробувати, розібрати, змішати, кинути! І тому, щоб спрямувати їхній палкий інтерес до дослідів у мирне русло, працівники бібліотеки ім. М. Костомарова, завітали до пришкільного літнього табору СШ №73, з дослідами та експериментами.
Хто сказав, що наука належить тільки дорослим? Та, щоб спростувати це ствердження, юні дослідники взялися до справи. Бо, наука для дітей через експерименти – гарна можливість розкрити у собі бажання зрозуміти явища природи під час їх взаємодії один з одним! І перший дослід продемонстрував наявність повітря навколо нас та у воді. Для цього юні дослідники взяли звичайний пакет, надули його, впустивши в нього повітря. Для наступного досліду знадобились такі матеріали: 2 кульки, 2 камінці та ємність з водою. В обидві кульки поклали камінці, надули тільки одну кульку, та обидві зав’язали. Поклали їх у воду. Надута кулька плавала на поверхні, а та що не була надута – потонула. Діти були здивовані, що куля плавала на поверхні. Але швидко зорієнтувалися і зробили висновок, що повітря, яке наповнило кульку, тримає його на поверхні. А як побачити повітря у воді? Дуже просто! Хлопцям дали по склянці з водою і коктейльні трубочки. Опустивши трубочку у склянку та випустивши повітря через неї, юні дослідники побачили бульбашки. Це і є повітря, якого ми не бачимо.
Далі був дослід з молоком та барвниками, який допомагає зрозуміти поверхневий натяг води. А для наступного досліду «науковці» змішали барвники з водою, опустили туди паперові рушники і вже скоро побачили, як рушники забарвлюються в колір барвників через капілярний ефект. Висновок: завдяки цьому процесу можлива життєдіяльність рослин.
Магнетизм, здавалося б, дуже серйозна тема, але не для маленьких «професорів». Чарівна сила магніту цікавить людей вже протягом багатьох віків. «Що притягує магніт?» – проведення цього досліду потребує предметів, які нас оточують: паперова серветка, олівець, гайка, копійка, пінопласт. Діти по черзі підносили магніт до кожного експонату та спостерігали особливості цих матеріалів. Потім зробили висновок, що магніт притягує тільки залізні речі.
Наступне спостереження «Сила магніту» виявило, що сильніший той магніт, який притягує до себе більше сталевих предметів. Слідуюче спостереження допомогло визначити, як діє магніт через перешкоди.
Кульмінацією усього дійства стало «кипляче» жерло вулкану та наочна демонстрація деяких фізичних властивостей речовин. Коли молекула оцту зустрічається з молекулою соди та рідкого мила, то вони вступають в реакцію і утворюють нові речовини: воду, сіль та вуглекислий газ, бульбашки якого й проявляються у вигляді лави.
Наукова лабораторія провела всі заплановані досліди. Бібліотекарям дуже сподобалося, що під час експериментів діти робили висновки самостійно. Так вони матимуть змогу розкрити свій дослідницький потенціал повною мірою.
Тож до наступної зустрічі у пізнанні світу! Наука – це весело!

https://biblio-nivki.blogspot.com/2019/06/Svit-nauky-ta-eksperymentiv.html

Нові надходження
Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес / за ред. І. В. Шпака. – Київ: ВД "Адеф-Україна", 2014. – 256 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua