Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Подорож по 9-ти храмах Подолу

11.06.2019

Подорож по 9-ти храмах Подолу

Наша подорож по 9-ти храмах Подолу почалась з вулиці Притиско-Микільської, що своїми обрисами переносить нас у ХVI-ХVII століття.
А починається вона з храму Миколи Притиска, історія якого пов'язана з іменем сотника Київського полку Сави Туптала та його сина Данили, що увійшов в історію православ'я як митрополит Дмитро Ростовський.
Наступна зупинка подорожі - Флорівський монастир, настоятелькою якого свого часу була матір Івана Мазепи. Навпроти нього - знищений радянською владою Петропалівський монастир.
Завершилась наша мандрівка цією старовинною вуличкою у храмі Успіння Божої Матері (Пирогощі).
Наступний наш об'єкт на мапі Подолу - Братський монастир (нині територія Могилянки), де дивує своєю проникливою красою старовинна Святодухівська церква. Більш пізня по рокам забудови Благовіщинська церква, збудована за безпосередньою участю митрополита Рафаїла (Заборовського), подарувала нам прохолоду та відпочинок.
На набережній Дніпра нас чекала одна зі старійших церков Подолу, Іллінська, будівничим якої був київський міщанин Петро Гудима. Його родина, будучи ктитором храму, протягом довгого часу опікувалася архітектурним ансамблем, фінансувала всі потреби цього подільського комплексу. А поряд - перлина українського бароко церква Миколи Набережного, творіння архітектора І. Григогровича-Барського, родина якого мешкала неподалік церкви Пирогощі.
А ось і Покровська вулиця, на якій майже поряд були дві церкви: Миколи Доброго і Покровська, роботи того ж І. Григоровича-Барського. До нашого часу дійшла тільки дзвіниця Церкви Миколи Доброго.
Старовинну подільську церкву Миколи Доброго, що височіла напроти Покровської, було зруйновано у 30-х роках XX ст. Її настоятелем був протоієрей, магістр богослов’я, професор, керівник кафедри єврейської мови та біблійної археології Київської духовної академії Олександр Олександрович Глаголєв (1872-1937), що став прообразом отця Олександра у булгаківському романі «Біла гвардія». Ця високоосвічена людина — він володів 18 мовами, був неабияким знавцем Ветхого завіту та іудейської історії — була другом родини Булгакових. У церкві Миколи Доброго, «что на взвозе», квітневого дня 1913 р. він вінчав Михайла Булгакова і Тетяну Лаппу, а пізніше й одспівував матір письменника. А от у церкві Покрови настоятелем був його син, Олексій Глаголев. Вся родина була Праведниками Миру, адже під час Другої світової війни, молодший Глаголев допоміг вижити багатьом людям єврейської національності.

Нові надходження
Галина Скляренко. Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша

Українські художники: з відлиги до незалежності. У 2-х книгах. Книга перша. / Галина Скляренко. – Київ: ArtHuss, 2018. – 288 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Гаррі Поттер і в'язень Азкабану / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2002 – 383 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua