Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
"Вишиванка - свято української душі"

16.05.2019

"Вишиванка - свято української душі"

День вишиванки. Це великий день,
Бо люди згадують сім’ю, родину…
Багата і щедра українська земля своїми полями, лісами та дібровами. Багата на хліб і пісню. А ще наше багатство - це народні традиції й обряди. На них, як на могутньому корінні, тримається наш народ.
Українська вишиванка - унікальне явище духовно-матеріальної культури нашого народу. Вишиванка - національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок, що не переривається віками.
Сьогодні, у святковий День Вишиванки, до Центральної районної бібліотеки імені Євгена Плужника завітали директор «Музею історичного центру міста Києва» Наталія Михайлівна Клименко, старший науковий співробітник Надія Григорівна Наумова та учні 2-го класу спеціалізованої школи №53.
Читальна зала бібліотеки розквітла від розмаїття дитячих вишиванок. Більшість працівників також на роботу прийшли у вишиванках.
Надія Григорівна продемонструвала раритетні музейні експонати вишитих рушників й вишиванок і розповіла цікаві історії та легенди про вишиванку. Здавна в Україні ставлення до одягу було дбайливим і шанобливим. Матері, вишиваючи одяг своїм дітям, вкладали всю свою ніжність і молитву до Бога про збереження своїх діточок. Українська вишиванка служила як прикрасою, так і оберегом, а ще й своєрідним документом, за яким можна було визначити регіон України, що представляє власник вишиванки.
Діти подивились епізод фільму «Спадок» про український національний костюм. На завершення заходу учні прочитали вірші про вишиванку і заспівали чудові українські пісні.
У бібліотеці панував піднесений настрій, який легко передавався відвідувачам.

Нові надходження
Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Галина Скляренко. Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша

Українські художники: з відлиги до незалежності. У 2-х книгах. Книга перша. / Галина Скляренко. – Київ: ArtHuss, 2018. – 288 с.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Гаррі Поттер і в'язень Азкабану / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2002 – 383 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua