Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
"Вишиванка - свято української душі"

16.05.2019

"Вишиванка - свято української душі"

День вишиванки. Це великий день,
Бо люди згадують сім’ю, родину…
Багата і щедра українська земля своїми полями, лісами та дібровами. Багата на хліб і пісню. А ще наше багатство - це народні традиції й обряди. На них, як на могутньому корінні, тримається наш народ.
Українська вишиванка - унікальне явище духовно-матеріальної культури нашого народу. Вишиванка - національна святиня, бо символізує собою і несе в собі духовне багатство, високу мудрість і традиційний зв'язок, що не переривається віками.
Сьогодні, у святковий День Вишиванки, до Центральної районної бібліотеки імені Євгена Плужника завітали директор «Музею історичного центру міста Києва» Наталія Михайлівна Клименко, старший науковий співробітник Надія Григорівна Наумова та учні 2-го класу спеціалізованої школи №53.
Читальна зала бібліотеки розквітла від розмаїття дитячих вишиванок. Більшість працівників також на роботу прийшли у вишиванках.
Надія Григорівна продемонструвала раритетні музейні експонати вишитих рушників й вишиванок і розповіла цікаві історії та легенди про вишиванку. Здавна в Україні ставлення до одягу було дбайливим і шанобливим. Матері, вишиваючи одяг своїм дітям, вкладали всю свою ніжність і молитву до Бога про збереження своїх діточок. Українська вишиванка служила як прикрасою, так і оберегом, а ще й своєрідним документом, за яким можна було визначити регіон України, що представляє власник вишиванки.
Діти подивились епізод фільму «Спадок» про український національний костюм. На завершення заходу учні прочитали вірші про вишиванку і заспівали чудові українські пісні.
У бібліотеці панував піднесений настрій, який легко передавався відвідувачам.

Нові надходження
Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки / Нікі Вокер ; пер. з англ. Г. Базецька. – Харків: Vivat, 2018. - 80 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua