Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Свято у Маєтку Лібермана

10.05.2019

Свято у Маєтку Лібермана

Творча акцію до 160-річчю від Дня народження видатного єврейського письменника Шолома Рабиновича, біль відомого як Шолом-Алейхем, стала першим заходом цьогорічного Міжнародного фестивалю сучасної клезмерської музики та єврейської культури «Kyiv Klezmer Fest – 2019», відбувається за підтримки Департаменту культури ВО КМР (КМДА). Вели програму куратори заходу: від НСПУ – керівник прес-центру Єлена Дорофієвська, а від Громади – член Президії КМЄГ, співробітник бібліотеки ім. О. Шварцмана Марат Страковський.
Перед початком мистецької програми на гостей чекала ознайомча екскурсія маєтком Лібермана з Юлією Смілянською, директором київського Інституту юдаїки, яка розповіла про таємниці старовинного будинку та трагедію сім’ї Ліберманів, що тут мешкала. Після екскурсії гостей було запрошено до Камінної зали, де Юлія Смілянська завершила розповідь та передала естафету ведучим.
Заступник голови НСПУ Тетяна Володимирівна Фольварочна привітала усіх із початком Фествалю від імені Спілки, запевнила, що надзвичайно рада бачити в Будинку письменника таку кількість гостей і висловила сподівання, що єврейська громада не буде очікувати наступні 100 років, щоб прийти до Будинку письменника НСПУ, а тому попереду на всіх очікує ще багато цікавих творчих заходів, організованих спільно з НСПУ.
З привітанням звернулась до гостей і організаторів директор Департаменту культури ВО КМР (КМДА) Діана Попова. Діана Олегівна розповіла історію виникнення ідеї Фестивалю, ініціатором якого вона стала, та, торкнулась, власне, історії клезмерів в Україні. Адже як багато ми ще не знаємо важливого та цікавого про клезмерські пісні та музику, що народжені в Україні. Так відома «Хава нагіла», що стала гімном радості всього єврейського народу, теж має українське коріння – власне, 100-річчя цієї пісні і стало поштовхом для відродження клезмерських фестивалів у Києві.
Теплі слова на адресу гостей заходу та деяку інформацію про «Київ-Клезмер Фест – 2019» ми почули також від представників співорганізаторів – арт-директора Фестивалю Дмитра Коровіна та Президента КМЄГ Ростислава Левінзона.
В рамках заходу відбулась презентація виставки дитячого малюнку. Вихованці гуртка «Декоративна графіка» відділу народної творчості Київського Палацу дітей та юнацтва під керівництвом Світлани Елланської підготували виставку «Місто маленьких людей» - малюнки були створені здебільш на пленерах, які відбувались на різних локаціях Києва, що мають єврейську історію. Багато картин присвячено творчості Шолом-Алейхема – персонажам, місцям, містам.
Захід відвідав Григорій Фалькович – відомий український єврейський поет, громадський діяч, член НСПУ, голова Київського товариства імені Шолом-Алейхема, перший лауреат премії імені Шолом-Алейхема. Серед іншого Григорій Аврамович розповів про виставку, яку також презентували у холі другого поверху Будинку письменника – дитячі малюнки, створені молодшими школярами за сюжетами його творів. Втім твори Григорія Фальковича з задоволенням читають не тільки діти, а і їх батьки та бабусі з дідусями, а його самого можна цілком вважати Шолом-Алейхемом нашого часу
Після виступів гостей розпочалась вистава «Шолом алейхем, Києве!» у виконанні творчого колективу «Studio Ш-А», що сьогодні є спільним проектом Київської міської єврейської громади, бібліотеки ім. О. Шварцмана та Музею історії Десятинної церкви. Творчий шлях цього маленького театрального колективу доволі цікавий – в 2012 році у завідуючої Київським музеєм Шолом-Алейхема Ірини Климової виникла ідея відродити у столиці добру традицію шоломалейхемівських читань. Сама Ірина Борисівна зробила передмову до театрального дійства, а на запитання ведучих, чи вдалося колективу втілити її задум у життя, відповіла: «А ми зараз разом і побачимо».
Саму виставу (театралізовані читання), засновану на творах Шолом-Алейхема та спогадах його рідних, представили Олександра Моржевська, Владлен Портніков і Анатолій Шенгайт. Автори оригінального сценарію і режисери – Олександра Моржевська та Марат Страковський.
Поетична частина заходу була представлена прекрасним віршем ізраїльського автора Віталія Мамая «Агада» (читала Єлена Дорофієвська), опісля чого на всіх присутніх в залі чекала музична зустріч з анонсованим виступом Муніципальної академічної чоловічої хорової капели імені Левка Ревуцького. Глядачам було представлено уривок (п’ять пісень) із нової програми Капели «Лехаймо, або Щоб не плакать, я сміюсь», прем’єра якої відбудеться 13 червня в Центральному Будинку офіцерів у Києві (художній керівник - Олександр Круковський, головний диригент, Заслужений діяч мистецтв України - Володимир Курач, диригент - Артур Смірнов, за роялем – Дмитро Отич). Серед виконаних пісень – улюблені «О, народ древній» на слова Юрія Рибчинського і музику Олександра Злотника та «Тумбалалайка». Зал віддячив колективу гучними оплесками стоячи.
Заключне слово надали Наталії Склярській, співорганізатору та координатору «Київ Клезмер Фест - 2019», яка запросила всіх на основні заходи Фестивалю 17 і 19 травня на великій сцені на Контрактовій площі Подолу.

Нові надходження
Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

Думати, як Альберт Ейнштейн

Думати, як Альберт Ейнштейн / Даніел Сміт ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua