Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Психологічний тренінг  «Сутність та проблеми соціальної реабілітації дітей-інвалідів»

22.04.2019

Психологічний тренінг «Сутність та проблеми соціальної реабілітації дітей-інвалідів»

Продовжується співпраця бібліотеки ім. М. Костомарова з Київським міським центром реабілітації дітей з інвалідністю. Нове заняття «Школи батьківства» було присвячене проблемам соціальної реабілітації дітей-інвалідів.
Процес соціалізації – це процес взаємодії особистості та суспільства. Реальні жертви несприятливих умов соціалізації – діти-інваліди. Чому ж інваліди відносяться до жертв несприятливих умов соціалізації? Які проблеми виникають у процесі соціалізації дітей-інвалідів?
Перш за все – це соціальні проблеми: недостатньо форм соціальної підтримки, недоступність охорони здоров’я, освіти, культури, побутового обслуговування, відсутність належного архітектурного середовища тощо.
Дитина з обмеженими можливостями набагато більше потребує турботи і уваги, ніж інші діти. Адже опинившись в такому стані в юні роки, кожному дуже складно звикнути і набратися тієї сили волі, яка допоможе жити далі. Саме від оточення залежить, чи зможе вирости така дитина і перебувати в повноцінному суспільстві, не відчуваючи себе обділеною в чомусь.
Психолог рекомендує ставитися до дитини з інвалідністю як до цілком повноцінної особистості, виховувати так само, як повноцінну дитину, не роблячи явних поблажок. Ніколи не показувати дитині, що ви засмучені її станом, або через це у вас з’являються проблеми чи незручності. Їй і так не легко. Живіть звичайним життям – гуляйте, вчіться, вибирайтеся з дому. Забезпечте дитині нормальне життя. Тоді їй буде набагато легше сприймати себе такою, якою вона є, і зробити все, щоб суспільство її прийняло.
Коли малюк підросте, потрібно обережно розповісти йому про його хвороби, привести приклади людей з інвалідністю, які ставали чемпіонами світу, відомими художниками, письменниками, незважаючи на обмеження через хворобу. Наприклад: Мігель Сервантес, Людвіґ ван Бетховен, Луї Брайль, Франклін Делано Рузвельт, Ярослав Мудрий, Піфагор, Сара Бернар, Альберт Ейнштейн, Леонардо да Вінчі, Уолт Дісней та інші. Обов’язково розповідати про паралімпійський спорт, про його досягнення. Цим розповідям сприяли зустрічі, які проводилися в Центрі з чемпіонами паралімпійських ігор.
Освітня інклюзія – це добре. Але Україні конче потрібна інклюзія соціальна. Чому наші діти дивуються, коли вперше бачать однокласника на інвалідному візку? Та тому, що їм майже не трапляються такі люди на вулицях. Не тому, що їх мало, а тому, що простір, послуги, все життя в суспільстві не враховує їхніх потреб. Вони сидять вдома – і дорослі, і малі – і почуваються зайвими, непотрібними у цьому світі. Зараз ми адаптуємо школу, садочки, а на вулицях, в державних установах, магазинах, розважальних закладах - все лишається неадаптованим. Це в той час, коли закордоном вчителі на інвалідних візках продовжують вести уроки, люди з синдромом Дауна працюють в готелях, супермаркетах та ін., і навіть іграшки випускають без однієї кінцівки, щоб діти змалечку сприймали це нормально.
Інклюзію в Україні почали впроваджувати з освіти, однак, не хотілося, щоб з дружнього до них шкільного простору діти потім потрапляли в абсолютно не дружній соціум. Процес інклюзії в освіті і соціальної інклюзії повинні відбуватися паралельно.
Якщо дитина хвора – це біда!
Безсилі ми буваємо, шкода!
Є шанс сьогодні об’єднавши сили,
Когось з дітей поставити на крила.

https://biblio-nivki.blogspot.com/2019/04/Sutnist-ta-problemy-socialnoyi-reabilitaciyi-ditej-invalidiv.html

Нові надходження
Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua