Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Година пам’яті «І було пекло на землі: концтабори смерті»

19.04.2019

Година пам’яті «І було пекло на землі: концтабори смерті»

З нагоди Міжнародного дня визволення в'язнів нацистських концтаборів у бібліотеці ім. І. Котляревського відбулася зустріч з Анатолієм Подольським, кандидатом історичних наук, директором Українського центру вивчення історії Голокосту, автором безлічі публікацій про історію Голокосту.
Послухати фахівця завітали студенти І курсу Київського індустріального коледжу КНУБА. Говорили про Голокост як про один з найжахливіших злочинів, здійснених нацистами в роки Другої світової війни з метою знищення єврейського народу, проводили паралелі зі сталінським режимом. Молодь дізналася, що під час німецької окупації у Києві існувало два нацистські концтабори – Дарницький і Сирецький, про те, що в мікрорайоні Сирець є кілька меморіальних місць, пов'язаних з жертвами Другої світової війни - Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр», пам'ятники підпільниці Тетяні Маркус, поетесі Олені Телізі, дітям, що загинули в Бабиному Яру тощо. А головне, про що говорили, це те, що пам'ять про загиблих не можна втрачати, адже, забуваючи минуле, ми можемо у майбутньому повторити його помилки. Також молодь ставила багато запитань та переглянула літературу, підібрану до заходу. Також бібліотека отримала від Українського центру вивчення історії Голокосту нові видання у подарунок.
Приємно, що тема, якій була присвячена зустріч, мала відклик в очах, висловлюваннях молодих читачів, в чому велика заслуга гостя бібліотеки Анатолія Подольського, який завжди надзвичайно цікаво і доступно викладає історичні матеріали.

Нові надходження
Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Святослав Липовецький. Бандерівці: 200 історій з ХХ століття

Бандерівці: 200 історій з ХХ століття / Святослав Липовецький. – Львів : ЛА «Піраміда», 2017. – 564 с.

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес / за ред. І. В. Шпака. – Київ: ВД "Адеф-Україна", 2014. – 256 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua