Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Вистава «Шолом алейхем, Києве!» в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана до 160-річчя від дня народження видатного єврейського письменника Шолом-Алейхема

04.04.2019

Вистава «Шолом алейхем, Києве!» в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана до 160-річчя від дня народження видатного єврейського письменника Шолом-Алейхема

Театральний проект «Studio Ш-А!» цього сезону вже тішив глядачів своїми виставами: восени відбулося декілька показів «Останнього оповідання…» за творами ізраїльського письменника Етгара Керета, у січні до Дня пам’яті жертв Голокосту було показане «Втрачене життя», засноване на спогадах очевидців про окупацію Києва. Та ось до 160-річчя від дня народження видатного єврейського письменника Шолом-Алейхема та з нагоди Всесвітнього дня театру, творчий колектив (в назві якого «Ш-А», власне, і є «Шолом-Алейхем») звернувся до своїх витоків – 2 квітня в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана відбувся відновлений показ вистави «Шолом алейхем, Києве!»
Твори Шолом-Алейхема популярні не тільки серед єврейського народу. Видатного письменника поважають і пишаються ним в Україні, де він народився, про яку та її людей писав багато і з любов’ю. В його оповіданнях змальовані маленькі містечка з цікавими, а іноді й кумедними назвами: Тетерівець, Касрилівка, Затрапезівка, Галаганошко, Бойберік (Боярка!). Ну і звісно ж Єгупець – «маленький Єгипет», як автор називав славетний Київ. І вистава «Studio присвячена перебуванню Шолома-Алейхема у чудовому місті над Дніпром, поневірянням його тут в якості комівояжера, біржового маклера, письменника-початківця та аж до відомого всім майстра слова. І заснована на його ж творах, на спогадах його рідних. Та ось же ж він і сам Шолом Рабинович – у виконанні артистичного, емоційного Владлена Портнікова. Ну придивіться, справжній Шолом-Алейхем! Не менш цікавих персонажів відтворюють на сцені більш молоді колеги актора – Олександра Моржевська і Анатолій Шенгайт. Завзяті і щирі, вони сповнюють зал сміхом, сумом, роздумами, спогадами.
Чудово доповнила театральне дійство виставка дитячого малюнку «Місто маленьких людей», також присвячена письменнику, його творам і улюбленому місту. Цей подарунок, в рамках мистецького проекту «Шляхетні хроніки», зробили бібліотеці та її відвідувачам українські дітлахи з гуртка «Декоративна графіка» Київського Палацу дітей та юнацтва під керівництвом Світлани Елланської. Вони й стали найпочеснішими гостями і найуважнішими глядачами вистави. А чому б і ні, бо Шолом-Алейхем – це навіть дещо більше за літературу. Та й взагалі, як сказав персонаж письменника, безжурний кравець Аншл: «Що ви мені даєте? Мені не потрібна література, дайте мені Шолом-Алейхема!»
Тож, запрошуємо. Заходьте, беріть, читайте – в бібліотеці ім. Ошера Шварцмана Шолом-Алейхем є!

Нові надходження
Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і келих вогню

Гаррі Поттер і келих вогню / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2003 – 672 с.

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки / Нікі Вокер ; пер. з англ. Г. Базецька. – Харків: Vivat, 2018. - 80 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua