Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Заняття «Школи батьківства» «Як говорити з дитиною про секс на різних вікових етапах?» в Київському міському центрі реабілітації дітей з інвалідністю. Організатор: бібліотека ім. М. Костомарова

01.04.2019

Заняття «Школи батьківства» «Як говорити з дитиною про секс на різних вікових етапах?» в Київському міському центрі реабілітації дітей з інвалідністю. Організатор: бібліотека ім. М. Костомарова

В рамках співпраці з Київським міським центром реабілітації дітей з інвалідністю, бібліотека ім. М. Костомарова провела чергове заняття «Школи батьківства». Психолог Олена Черниш розповіла батькам про те, як говорити з дітьми про секс в різних вікових періодах.
Якщо діти ставлять запитання на інтимні теми, батьки часто намагаються уникнути розмов, сподіваючись, що дитина перемикнеться на іншу тему, що хтось інший про все розкаже. Утім, насправді не так. Важко й не зручно про це говорити, але головне – знати, що і коли можна й навіть треба розповідати дитині. Нині інтимні питання стали надто доступні для дітей. Щоб дитина отримала правильну інформацію про секс, ми самі повинні поговорити з нею. Самоплив у надії, що про секс дитина дізнається від друзів чи із засобів масової інформації – це неправильний підхід. Дуже важливо розповісти дитині про секс і процес народження, потрібно лише вирішити, як і коли це зробити. Як говорити з дитиною про секс на різних вікових етапах?
Психологи вважають, що на кожному етапі діти по-різному сприймають інформацію, тому до кожного періоду життя дитини потрібно відноситись з особливою увагою та знати певні вікові особливості. Про це і розповіла батькам психолог бібліотеки ім. М. Костомарова Олена Степанівна Черниш на занятті «Школи батьківства», що працює в Київському міському центрі реабілітації дітей з інвалідністю.
3-4 роки
У цьому віці досить символічного поняття. У 3-4 роки дитина вбирає багато інформації та навряд чи вимагатиме подробиць. Можна сказати «Спочатку мама носила тебе в животику, а потім поїхала в лікарню і там ти з’явився». Дуже важливо не розгубитися, не зніяковіти й не відмахнутися фразою «виростеш-зрозумієш». Дитина не повинна відчувати, що запитує про щось заборонне й не правильне.
5-7 років
Сучасні дошкільнята активно користуються комп’ютером і багато інформації отримують з телевізора. Може виявитися, що дитина знає набагато більше, ніж ви готові розповісти їй. Тому коли пролунають запитання «Що таке секс?» і «Звідки беруться діти?», намагайтесь коректно вивідати, із чим пов'язаний інтерес, чому дитина цікавиться. У цьому віці потрібен індивідуальний підхід, історія про «сім’ячко» вже не пройде. Окрім того, діти вже помічають статеві відмінності одне одного. Ваше завдання – не робити із цього секрет (якщо їм треба, вони все одно знайдуть, де подивитися). За допомогою тих самих посібників покажіть основні відмінності, розкажіть про будову тіла хлопчиків і дівчаток.
8-10 років
У цей період починається статеве дозрівання. Дуже важливо відповідати на всі запитання, які виникають у дітей, адже організм змінюється і це може налякати, якщо дитина не розумітиме, що відбувається. У цей період бажано відвідати гінеколога й андролога, а також навчити дітей дотримуватись особистої гігієни.
11-16 років
Постарайтеся прищепити дитині почуття відповідальності за свої вчинки. Вона повинна розуміти, що секс – це свої вчинки. Вона повинна розуміти, що секс – це не тільки взаємне задоволення, а й взаємна повага і відповідальність. Поясніть, що секс – це не гра в доросле життя, і він може мати дуже серйозні наслідки, якщо до нього ставитися легковажно. Підліток повинен зрозуміти – усьому свій час.
Психолог порадила батькам розвивати сексуальну грамотність. «Щоб на тему сексу та сексуальності було просто говорити, варто читати про це книги, дивитися фільми, обговорювати інтимні питання. Пам’ятайте, що сексуальне виховання – це повне прийняття, максимальна підтримка й довірливі відносини. Завдання батьків – щодня давати дитині зрозуміти, що її завжди підтримають, що вона може прийти до вас із будь-якою проблемою, і ви не кричатимете, звинувачуватимете, ображатимете. Самі близькі й довірливі взаємини – головна умова виховання сексуально здорової та грамотної особистості.»

https://biblio-nivki.blogspot.com/2019/04/Yak-govoryty-z-dytynoyu-pro-seks-na-riznyx-vikovyx-etapax.html

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Дипломатія

Дипломатія /Генрі Кіссинджер ; пер. з англ. М. Гоцацюка, В. Горбатька. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 864 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua