Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Краєзнавчий альманах під назвою «Фрагменти життя у світі рампи» в Національному музеї літератури України для студентів університету «Третього віку». Організатор: бібліотека ім. М. Костомарова

25.03.2019

Краєзнавчий альманах під назвою «Фрагменти життя у світі рампи» в Національному музеї літератури України для студентів університету «Третього віку». Організатор: бібліотека ім. М. Костомарова

В Національному музеї літератури України для студентів університету «Третього віку» відбувся краєзнавчий альманах під назвою «Фрагменти життя у світі рампи». Його ведучим став відомий знавець київської старовини та добрий друг бібліотеки ім. М. Костомарова – Михайло Борисович Кальницький.
Театр володіє великою силою. Театральне дійство завжди вважалось могутнім засобом для формування особистості з високими, духовно-моральними якостями. Театр виховує глядачів через серця.
Особливе значення для історії театру в Києві має переведення в місто Дубненських контрактових ярмарків у 1797 році. На київські контрактові ярмарки крім купців та ділових людей з’їжджалися артисти. Тут виступали: польські, російські й українські трупи, балет з Іспанії, італійська опера. Тоді з’явилася необхідність в споруді театрального приміщення. Перший київський Міський театр був побудований М. І. Меленським в 1804-1806 роках на площі, що на той час називалась Кінною (після будівлі театру вона стала Театральна, а сучасна назва – Європейська). У 1834 році був побудований перший у Києві літній театр у Маріїнському парку. Пізніше літні театри відкрилися в парку Шато-де-Фльор (у 1864 році), в парку «Ермітаж» на Трухановому острові (в 1890-і роки) і в Купецькому саду (Літній театр Купецького зібрання, 1901 рік). Концертно-театральний зал був також у Контрактовому будинку на Подолі, побудованому В. Гесте і А. І. Меленським у 1815-1817 роках. У 1850 році затверджено проект будівництва нового міського театру на розі вулиць Володимирської та Кадетської. До того часу дерев’яна будівля першого театру почала руйнуватися й у 1851 році її було знесено.
Камінний другий Міський театр (архітектор І. В. Читролі) відкрився тільки в 1856 році.
Датою народження київського оперного театру вважається 27 жовтня 1867 року, коли на офіційному відкритті Російської опери було поставлено «Аскольдову могилу» О. М. Верстовского. З 1870 -х років у Києві жив і працював композитор М. В. Лисенко, творець української оперної класики. Київську оперу неодноразово відвідував П. І. Чайковський, він залишив позитивні відгуки як про майстерність акторів і музикантів, так і про художнє оформлення спектаклів. У 1890 році композитор сам керував постановкою в Києві своєї опери «Пікова дама». У 1890-і роки було здійснено постановку «Снігуроньки» М. А. Римського-Корсакова, на якій був присутній автор, а С. В. Рахманінов диригував власною оперою «Алеко».
Театр Соловцова у 1910-і роки (тепер Драматичний театр ім. Івана Франка)
З кінця 188-х років в Міському театрі і театрі Бергоньє регулярно відбувалися гастролі російських драматичних колективів. Керівником однієї з таких труп М. М. Соловцовим (Федоровим) в 1891 році засновано Київське драматичне товариство, яке у 1893 році отримало назву «Драматичний театр «Соловцов». Це був перший київський постійний драматичний колектив. Після пожежі, що знищила у 1896 році Міський театр, Соловцов організував будівництво власного театрального будинку, на місці ж згорілого Міського до 1901 року, побудований новий Оперний театр. Соловцов і наступні керівники театру (після смерті засновника у 1901 році) з великою увагою ставилися до складу трупи та підбору репертуару, театр славився зразковою сценічною культурою.
Народні будинки, театр Садовського, «Малий теарт»
У 1902 році в Києві відкрилися два народних будинки – Лук’янівський та Троїцький, із залами для глядачів на 550 і 1000 чоловік. З Троїцьким народним домом пов'язаний важливий етап у розвитку української театральної культури – в 1907-1917 роках тут працював перший український постійний професійний театр М. К. Садовського.
За даними довідника 1907 р., в Києві на той момент існувало 7 постійних театральних сцен: театр Соловцова, Бертонье, Оперний, два народних будинки, театр у Контрактовому будинку і «Малий театр О. Крамської».
Новий період в історії Національного театру розпочався в 1918 році. Але це вже тема іншої зустрічі, на яку чекатимуть учасники заходу.

https://biblio-nivki.blogspot.com/2019/03/Fragmenty-zhyttya-u-sviti-rampy.html

Нові надходження
Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua