Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Вечір-спогад "Співець Божою милістю" в бібліотеці ім. І. Котляревського

25.03.2019

Вечір-спогад "Співець Божою милістю" в бібліотеці ім. І. Котляревського

З нагоди 70-річчя з дня народження видатного поета, композитора зі світовим ім'ям Володимира Івасюка в бібліотеці ім. І. Котляревського відбувся захід, на який завітало багато поціновувачів його неперевершеного таланту.
Володимир Івасюк — український композитор-виконавець, поет, Герой України (2009), лауреат Шевченківської премії (1996), один з основоположників української естрадної музики, автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Його життя тривало лише 30 років, але за цей короткий час він виконав свою місію, використав талант і потенціал, зробивши українську пісню популярною на весь світ.
Вшанувати Володимира Івасюка, поділитися спогадами про знайомство і дружбу з ним, завітав відомий поет, член НСПУ, лауреат багатьох літературних премій Василь Марсюк. Василь Андрійович був дуже схвильований цими спогадами, бо довелося згадати і про трагічну смерть Володимира, і про зустрічі з його батьком. Поет також розповів про історію створення пісні "Балада про дві скрипки", до якої він написав слова. Як доповнення читачі переглянули відеокліп на цю пісню. Нещодавно у В. Марсюка вийшла збірка поезій під назвою "Балада про дві скрипки", а ще поет розповів, що його нова книга буде містити розділ «Співець Божою милістю» про Володимира Івасюка.
Талановита людина – талановита в усьому. Таким був і Володимир Івасюк. Бібліотекар розповіла про його хист до малювання, про те, що у його особовому фонді Державного архіву Львівської області зберігаються кількадесят малюнків різних років - переважно шкільних і студентських. А ще присутніх зацікавив той факт, що композитор дуже цікавився періодичними виданнями, про це свідчить перелік його передплати. В архіві зберігаються корінці поштових передплатних карточок на найпопулярніші в ті часи газети і журнали, і це були достатньо вартісні, різнопланові і часто дефіцитні видання.
Пісні, написані геніальним Володимиром Івасюком, звучать і сьогодні, вони популярні, їх знають як старші, так і молоді люди, а сучасні виконавці їх переспівують. Цього вечора пісні В. Івасюка прозвучали у виконанні Юлії Григорук (бандура) та Руслана Іщенка (гітара). Це молоді виконавці, лауреати багатьох конкурсів і фестивалів, читачі знайомі з їх творчістю і дуже люблять їх спів. У їх виконанні прозвучали пісні «Чебреці», «Я піду в далекі гори», «Червона рута». Ці пісні - знані, улюблені кількома поколіннями, тож гості вечора із задоволенням співали усі разом. Бібліотекар розповіла про історію створення цих пісень, а також зробила огляд літератури «Життя, як пісня, що не віддзвенить» про життя та творчість В. Івасюка. Читачі, що завітали на цей вечір, отримали неймовірні враження і насолоду, маючи змогу доторкнутися до прекрасної музично-поетичної спадщини В. Івасюка.

Нові надходження
Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua