Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Вечір-спогад "Співець Божою милістю" в бібліотеці ім. І. Котляревського

25.03.2019

Вечір-спогад "Співець Божою милістю" в бібліотеці ім. І. Котляревського

З нагоди 70-річчя з дня народження видатного поета, композитора зі світовим ім'ям Володимира Івасюка в бібліотеці ім. І. Котляревського відбувся захід, на який завітало багато поціновувачів його неперевершеного таланту.
Володимир Івасюк — український композитор-виконавець, поет, Герой України (2009), лауреат Шевченківської премії (1996), один з основоположників української естрадної музики, автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Його життя тривало лише 30 років, але за цей короткий час він виконав свою місію, використав талант і потенціал, зробивши українську пісню популярною на весь світ.
Вшанувати Володимира Івасюка, поділитися спогадами про знайомство і дружбу з ним, завітав відомий поет, член НСПУ, лауреат багатьох літературних премій Василь Марсюк. Василь Андрійович був дуже схвильований цими спогадами, бо довелося згадати і про трагічну смерть Володимира, і про зустрічі з його батьком. Поет також розповів про історію створення пісні "Балада про дві скрипки", до якої він написав слова. Як доповнення читачі переглянули відеокліп на цю пісню. Нещодавно у В. Марсюка вийшла збірка поезій під назвою "Балада про дві скрипки", а ще поет розповів, що його нова книга буде містити розділ «Співець Божою милістю» про Володимира Івасюка.
Талановита людина – талановита в усьому. Таким був і Володимир Івасюк. Бібліотекар розповіла про його хист до малювання, про те, що у його особовому фонді Державного архіву Львівської області зберігаються кількадесят малюнків різних років - переважно шкільних і студентських. А ще присутніх зацікавив той факт, що композитор дуже цікавився періодичними виданнями, про це свідчить перелік його передплати. В архіві зберігаються корінці поштових передплатних карточок на найпопулярніші в ті часи газети і журнали, і це були достатньо вартісні, різнопланові і часто дефіцитні видання.
Пісні, написані геніальним Володимиром Івасюком, звучать і сьогодні, вони популярні, їх знають як старші, так і молоді люди, а сучасні виконавці їх переспівують. Цього вечора пісні В. Івасюка прозвучали у виконанні Юлії Григорук (бандура) та Руслана Іщенка (гітара). Це молоді виконавці, лауреати багатьох конкурсів і фестивалів, читачі знайомі з їх творчістю і дуже люблять їх спів. У їх виконанні прозвучали пісні «Чебреці», «Я піду в далекі гори», «Червона рута». Ці пісні - знані, улюблені кількома поколіннями, тож гості вечора із задоволенням співали усі разом. Бібліотекар розповіла про історію створення цих пісень, а також зробила огляд літератури «Життя, як пісня, що не віддзвенить» про життя та творчість В. Івасюка. Читачі, що завітали на цей вечір, отримали неймовірні враження і насолоду, маючи змогу доторкнутися до прекрасної музично-поетичної спадщини В. Івасюка.

Нові надходження
Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua