Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Інтегроване заняття «Від кроманьйонців до скіфів» у ліцеї-інтернаті № 23 «Кадетський корпус». Організатор: Бібліотека ім. М. Костомарова

19.03.2019

Інтегроване заняття «Від кроманьйонців до скіфів» у ліцеї-інтернаті № 23 «Кадетський корпус». Організатор: Бібліотека ім. М. Костомарова

Бібліотека ім. М. Костомарова в рамках проекту «Краєзнавчий круїз по вивченню рідного міста», провела у ліцеї-інтернаті «Кадетський корпус №23» інтегроване заняття «Від кроманьйонців до скіфів».
Люди споконвіку цікавилися минулим. Бо сучасне виростає з минулого так само, як і ми продовжимо своє життя у наступних поколіннях. Знання про те, як і навіщо жили наші предки, за що боролися, про що мріяли дарує нам історія, яка спирається в першу чергу на знахідки та висновки іншої історичної науки – археології.
Київ та його околиці, Київська область – нескінчене поле діяльності для допитливих шукачів матеріальних згадок нашого минулого. Адже на цих теренах колись розмальовували сакральними символами свою кераміку трипільці, що розвинули свою цивілізацію; кіммерійці започаткували на Україні добу заліза; виготовляли надзвичайні ювелірні вироби та прикраси кочівники-скіфи, які залишили по собі величезну кількість курганів-пам’ятників. Розповідь про всі ті народи склала основу завдання бібліотекарів: розказати ліцеїстам де на території нашої Батьківщини проводилися пошуки та розкопки зниклих цивілізацій. Та щоб інформація краще запам’яталася, водночас помічали їх на мапі яскравими позначками:
- Кирилівська стоянка старо-кам'яної культури з рештками 67 мамонтів (віком приблизно 20 000 рр.) на Подолі у Києві;
- поселення у с. Трипілля з гончарними печами та великою кількістю керамічних посудин та статуеток;
- скіфське городище у с. Ходосівка, Глевахський і Бориспольський кургани, знаменитий курган Переп’ятиха, що нині є найдавнішим курганом скіфського часу в межах Північного Причорномор’я.
Цікаві факти про найвизначнішу знайдену скіфську пам’ятку – золоту пектораль, викликали новий сплеск зацікавленості у ліцеїстів. І як кульмінація зустрічі – лабіринт-філворд за розкритою темою, у розгадуванні якого взяли участь всі учасники заняття.
Бібліотекарі Жученко Марина, Страковська Олена з нетерпінням чекають нової зустрічі та нових спільних наукових «пошуків».

https://biblio-nivki.blogspot.com/2019/03/Vid-kromanjonciv-do-skifiv.html

Нові надходження
Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua