Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Майстер-клас з виготовлення прикрас із макаронних виробів «Маккерончіні, фарфаллетте – ювелірне творіння дітей»

06.03.2019

Майстер-клас з виготовлення прикрас із макаронних виробів «Маккерончіні, фарфаллетте – ювелірне творіння дітей»

6 березня 2019 року бібліотека ім. М. Костомарова в рамках проекту «Академія Всезнамуса» провела в ДС №388 майстер-клас з виготовлення прикрас із макаронних виробів «Маккерончіні, фарфаллетте – ювелірне творіння дітей».
Золотарство, або ювелірна справа – одне з найстаріших мистецьких ремесел. На території України ювелірне виробництво відоме з давніх часів, про що свідчать археологічні розкопки, що виявили різноманітність цього виробництва в різних осередках нашої місцевості. І це доводить, що наші предки дбали не тільки про фізичні потреби, а й знаходили в ювелірному мистецтві втілення властивого людині прагнення до краси. Не секрет, що вироби із золота, срібла та дорогоцінних каменів носять як леді, так і їх «лицарі». Та ось таких поціновувачів краси працівники бібліотеки ім. М. Костомарова Жученко Марина і Страковська Олена знайшли у дитячому садочку №388.
Як відомо, ювелірні вироби споконвіку виробляли чоловіки, а прикрашали себе, як цариці, так і звичайні жінки. І тому бібліотекарі вирішили разом маленькими «ювелірами», підготувати своїм дорогим бабусям, матусям, сестричкам та просто подружкам гарні прикраси напередодні свята весни та жіночності. Але з чого зробити ці аксесуари? Діаманти та золото поки що не під силу в обробці маленьким майстрам, тому свої прикраси діти виготовляли з доступного та недорогого матеріалу, з якого можна зробити безліч унікальних речей – макарон. Однак мало хто знає, що у цього буденного для нас продукту досить цікава і незвична історія походження. Макарони винайшли настільки давно, що встановити точний час і місце зараз неможливо. Їх появу пов'язують з Далеким Сходом. З'явились вони не пізніше 5 століття до н. е. та виготовлялися з рисового борошна. Але початок тріумфу і поширення макаронних виробів в Європі, а згодом і в Америці, було покладено в Італії. Споживання макаронів в цій країні стає настільки масовим, що італійців навіть стали називати «макаронниками». Італійські виробники створили 250 видів макаронних форм: Маккерончіні, Фарфаллетте, Конкілье, Джемеллі, Кампанелла, Тортеллінні, Анеллі, а кількість страв з них сягнула 5000 тисяч.
Маючи різні фігурні форми макаронів, а це: метелики, пір’я, ріжки, черепашки, діти мали змогу пофантазувати та зробити свої оригінальні декоративні шедеври. Але перед цим макарони підготували для роботи: пофарбували у різні кольори завдяки клею ПВА, харчовим барвникам, золотому перламутру та декору для нігтів. А для намиста та прикрас для волосся «ювеліри» використали шпильки, мотузочку та декоративні резиночки. Робота була кропітка, яка потребувала зосередженості та майстерності від маленьких майстрів. Оригінальний дизайн, десятки «каменів-макаронів», креативні комбінації – і ось шедеври вже готові! Ці «ювелірні» прикраси, котрі дітки зробили для своїх рідних матусь з любов’ю – стануть гідною частиною їхньої краси!

https://biblio-nivki.blogspot.com/2019/03/Makkeronchini-farfallette-yuvelirne-tvorinnya-ditej.html

Нові надходження
Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua