Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Меморіальний вечір з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

29.01.2019

Меморіальний вечір з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

До вечора в бібліотеці було відновлено облаштування комунальної квартири кінця 30-х-початку 40-х років минулого століття. Ця інсталяція прийняла виставу театрального проекту «Studio Ш-А!», що має таку ж назву, які і сам вечір – «Втрачене життя». Розповідь про трагічну долю єврейської родини Бабат відбувається на тлі подій облоги та окупації Києва, спогадів пересічних киян, військових (як радянської, так і гітлерівської армій), уривків із роману Анатолія Кузнецова… Пронизливі рядки тексту важко було не тільки слухати а й читати: голоси щохвилини перехоплювало навіть в акторів театру - Адель Шурубури, Олександри Моржевської та Анатолія Шенгайта. Не дивно, що настрій останніх передався гостям, адже на хвилину мовчання під встали усі без будь якої підказки. І тільки потім на екрані під звуки метроному з’явилися фотографії тих, кого назавжди поглинув Бабин Яр.
Друга частина вечора була присвячена, за традицією цих щорічних зустрічей, новим виданням Українського центру вивчення історії Голокосту. Цього разу їх презентувала викладач історії та співробітник Центру Ольга Лимонова. Серед книжок – спогади Марти Горен, яка колись мешкала в Польщі, та потрапила у вир Голокосту маленькою дівчинкою; історія табору смерті у Белжеці, написана Робертом Кувалеком; «Забуты могили» Мікаеля Гауптмана про історію єврейських поселень Східниці та Урича. Цікавим є й навчально-методичний посібник «Роми: міфи та факти», мета якого – запобігання розповсюдженню ромофобії – роми також є однією з національностей, хто постраждав від рук нацистів під час Другої світової війни. Ці книги вже чекають на своїх читачів в бібліотеці.
Обговорення книг перейшло до дискусії, щодо належного вшанування жертв Голокосту в Україні, зокрема, у Бабиному Ярі.
Дуже важливо, що до вшанування безневинних жертв, чи не єдиною провиною яких була просто приналежність до свого роду, долучились викладачі та учні українських загальноосвітніх шкіл – серед гостей заходу вони були чи не найуважнішими, та найнебайдужішими. А для тих, хто робив цей захід – найбажанішими, адже цьому поколінню продовжувати нести пам’ять і їм передавати своїм вже дітям: «Ніколи знову!»

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і келих вогню

Гаррі Поттер і келих вогню / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2003 – 672 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua