Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Хай завжди буде Вкраїна неподільна і єдина

24.01.2019

Хай завжди буде Вкраїна неподільна і єдина

Дуже часто ми чуємо дорікання "та, скільки років тій Україні?", що її не було як самостійної і цілісної держави з часів Київської Русі і таке інше...

Саме тому ми розглянули факт Злуки ЗУНР та УНР та вплив творчості й політичних поглядів Івана Франка на формування свідомості цілого покоління в КОНТЕКСТІ загальноєвропейської історії.

І що виявилося?

Німеччина та Італія об'єдналися у знайомі нам держави лише на 50 років раніше. А до того це взагалі були князівства-королівства. "Князівство Житомир направляє посольство до герцогства Лук'янівка." Ми жили й живемо в Європейському векторі.

Іван Франко - вихованець австро-угорської імперії, але саме він втовкмачував студентам і дописувачам газет й часописів, що Україна має бути єдиною.

Методично й роками він писав і закликав галицьку молодь звернутися до свого українського коріння, об'єднати країну й розвиватися, вивчати мови, просувати себе у світі як українців. І, зрештою, виховані на його ідеях молоді політики зробили цей крок у 1919 році.

Так, тоталітарна машина намагалася нас перемолоти. Так усі сусіди досі мають власні зазіхання на українські території. Та пост-радянське минуле досі має вплив і на Німеччину, й на Болгарію, Польщу і не тільки. Але вони не реагують на старечі плачі про дешеву ковбасу і вєлікую культуру. Бо немає у світі поняття "вєлікая культура", вона або культура, або безкультур'я і це завжди починається з побутового рівня.

Будьмо культурними українцями :)

Нові надходження
Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки / Нікі Вокер ; пер. з англ. Г. Базецька. – Харків: Vivat, 2018. - 80 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Дипломатія

Дипломатія /Генрі Кіссинджер ; пер. з англ. М. Гоцацюка, В. Горбатька. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 864 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua