Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Хай завжди буде Вкраїна неподільна і єдина

24.01.2019

Хай завжди буде Вкраїна неподільна і єдина

Дуже часто ми чуємо дорікання "та, скільки років тій Україні?", що її не було як самостійної і цілісної держави з часів Київської Русі і таке інше...

Саме тому ми розглянули факт Злуки ЗУНР та УНР та вплив творчості й політичних поглядів Івана Франка на формування свідомості цілого покоління в КОНТЕКСТІ загальноєвропейської історії.

І що виявилося?

Німеччина та Італія об'єдналися у знайомі нам держави лише на 50 років раніше. А до того це взагалі були князівства-королівства. "Князівство Житомир направляє посольство до герцогства Лук'янівка." Ми жили й живемо в Європейському векторі.

Іван Франко - вихованець австро-угорської імперії, але саме він втовкмачував студентам і дописувачам газет й часописів, що Україна має бути єдиною.

Методично й роками він писав і закликав галицьку молодь звернутися до свого українського коріння, об'єднати країну й розвиватися, вивчати мови, просувати себе у світі як українців. І, зрештою, виховані на його ідеях молоді політики зробили цей крок у 1919 році.

Так, тоталітарна машина намагалася нас перемолоти. Так усі сусіди досі мають власні зазіхання на українські території. Та пост-радянське минуле досі має вплив і на Німеччину, й на Болгарію, Польщу і не тільки. Але вони не реагують на старечі плачі про дешеву ковбасу і вєлікую культуру. Бо немає у світі поняття "вєлікая культура", вона або культура, або безкультур'я і це завжди починається з побутового рівня.

Будьмо культурними українцями :)

Нові надходження
Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес / за ред. І. В. Шпака. – Київ: ВД "Адеф-Україна", 2014. – 256 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Напівкровний Принц

Гаррі Поттер і Напівкровний Принц / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2005 – 576 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua