Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Сьогодні – мрійники, а завтра – винахідники!

21.01.2019

Сьогодні – мрійники, а завтра – винахідники!

З цим цікавим завданням і вирушили бібліотекарі до дитячого садочку № 467, тим паче, що був привід (17 січня – Міжнародний день дитячих винаходів). Дитячі винаходи мають різний характер: від розважальних до корисних. Наприклад, хутряні навушники, снігохід, крісло-гойдалка та навіть шрифт для незрячих людей все це – безцінні дарунки від дітей.
Маленькі дослідники взялися за «справу»: з’єднавши молоко з харчовими барвниками різного кольору та додавши рідину для миття посуду, вони отримали чудернацькі кольорові ефекти на поверхні молока. Але їм цього було недостатньо і вони продовжили експериментувати. Взявши гліцерин й додавши до вже готової веселки, діти отримали мильні бульбашки, які із задоволенням почали пускати.
Ну а щоб не замерзнути від фруктового морозива, яке вони із задоволенням роздивлялися, та яке, до речі, вигадав 12-ти річний хлопчик, потім погріли свої рученята, приміряючи хутряні навушники.
А як дитині доступно та цікаво розповісти, що таке вулкан, як магма викидається назовні? Взявши макет вулканів бібліотекарі з дітками почали дослідницьку діяльність, а разом з тим задовольнили цікавість дітей до таких наук як географія, хімія та геологія. Для того, щоб запустити в дію вулкани, дослідникам знадобилися: сода, оцет, рідина для миття посуду та ложечки, якими заповняли жерло! І ось, вулкан «закипів», але все було небезпечно для навколишнього середовища та дітей! Здивування та радості у малечі не було меж!
Після виверження вулканів бібліотекарі разом з дітьми перейшли до космічних польотів. З чого починається політ? Звісно з ракети, з установки для польотів. Для цього було зроблено свій «реактивний двигун» за допомогою кульки, соди, оцту та пляшечки. З’єднавши всі інгредієнти, діти отримали надувну кульку, яка завдяки хімічним реакціям мала в собі необхідну енергію для запуску космічної ракети. І ось, політ здійснився! Оцтово-содова ракета полетіла! Залишилося тільки прийти додому та з батьками повторити свій винахід!
А на згадку про зустріч з працівниками бібліотеки ім. М. Костомарова, юним винахідникам бібліотекарі подарували міні-академічні шапочки, щоб вони і надалі мали бажання бути розумними. Адже завдяки дослідженням дитина розширює свої знання про навколишній світ, активно розвивається і стає більш ерудованою у багатьох питаннях! А ще, побажали їм натхнення і не зупинятися на досягненому!

https://biblio-nivki.blogspot.com/2019/01/Sogodni-mrijnyky-a-zavtra-vynaxidnyky.html

Нові надходження
Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Напівкровний Принц

Гаррі Поттер і Напівкровний Принц / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2005 – 576 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua