Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Відкриття виставки «Сергій Параджанов. 100 – 5» та творчий вечір «Тінь незабутого предка»

16.01.2019

Відкриття виставки «Сергій Параджанов. 100 – 5» та творчий вечір «Тінь незабутого предка»

Сергій Параджанов – вірменин грузинського походження, творець візитівки українського «поетичного кіно», картини «Тіні забутих предків» (1964), яка отримала 39 міжнародних нагород і 24 гран-прі на кінофестивалях (у Мар-дель-Платі, Римі, Салоніках та ін.). Його називали «генієм» та «маестро» друзі – світові митці Федеріко Фелліні, Мікеланджело Антоніоні, Жан-Люк Годар, Анджей Вайда, Ів Сен Лоран, Андрій Тарковський та інші. Сам про себе режисер казав, що він «вірменин, який народився у Тбілісі і сидів у російській в’язниці за український націоналізм».
Сергій Йосипович був режисером, сценаристом, актором, художником, скульптором, композитором, костюмером, гримером, хореографом. За своїх учителів він вважав Олександра Довженка та Андрія Тарковського. Значний вплив Параджанов здійснив на Федеріко Фелліні. Славився ексцентричними витівками, розіграшами, скандалами. Але «Параджанов – це більше, ніж легенда про Параджанова».
На вечорі спогадів і роздумів «Тінь незабутого предка», присвяченому митцю, спогадами про життя і творчість Сергія Параджанова поділилася колишня дружина митця Світлана Іванівна Щербатюк та керівник AOKS-Україні, засновник проекту Parajanov-ART Олена Михайлівна Оганесян. Parajanov-ART, до речі, – це невідкритий музею Сергія Параджанова, який налічує більше тисячі унікальних артефактів, пов’язаних з життям Маестро! Частина з них, зокрема, твори видатних фотомитців з різних країн світу – Юрія Мечітова (Тбілісі), Михаїла Насберга (Стокгольм), Марка Полякова (Нью-Йорк) та інших – стали експонатами.
Ну а продовжився Parajanov-Fest в бібліотеці ім. О. Шварцмана наступного дня засіданням кіноклубу де гості із задоволенням подивились документальний фільм Нарине Мелікян і Валерія Овчиннікова «Я отомщу миру любовью» пам’яті Сергія Параджанова.

Нові надходження
Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Думати, як Альберт Ейнштейн

Думати, як Альберт Ейнштейн / Даніел Сміт ; пер. з англ. Г. Литвиненко. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес / за ред. І. В. Шпака. – Київ: ВД "Адеф-Україна", 2014. – 256 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua