Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Відкриття виставки «Сергій Параджанов. 100 – 5» та творчий вечір «Тінь незабутого предка»

16.01.2019

Відкриття виставки «Сергій Параджанов. 100 – 5» та творчий вечір «Тінь незабутого предка»

Сергій Параджанов – вірменин грузинського походження, творець візитівки українського «поетичного кіно», картини «Тіні забутих предків» (1964), яка отримала 39 міжнародних нагород і 24 гран-прі на кінофестивалях (у Мар-дель-Платі, Римі, Салоніках та ін.). Його називали «генієм» та «маестро» друзі – світові митці Федеріко Фелліні, Мікеланджело Антоніоні, Жан-Люк Годар, Анджей Вайда, Ів Сен Лоран, Андрій Тарковський та інші. Сам про себе режисер казав, що він «вірменин, який народився у Тбілісі і сидів у російській в’язниці за український націоналізм».
Сергій Йосипович був режисером, сценаристом, актором, художником, скульптором, композитором, костюмером, гримером, хореографом. За своїх учителів він вважав Олександра Довженка та Андрія Тарковського. Значний вплив Параджанов здійснив на Федеріко Фелліні. Славився ексцентричними витівками, розіграшами, скандалами. Але «Параджанов – це більше, ніж легенда про Параджанова».
На вечорі спогадів і роздумів «Тінь незабутого предка», присвяченому митцю, спогадами про життя і творчість Сергія Параджанова поділилася колишня дружина митця Світлана Іванівна Щербатюк та керівник AOKS-Україні, засновник проекту Parajanov-ART Олена Михайлівна Оганесян. Parajanov-ART, до речі, – це невідкритий музею Сергія Параджанова, який налічує більше тисячі унікальних артефактів, пов’язаних з життям Маестро! Частина з них, зокрема, твори видатних фотомитців з різних країн світу – Юрія Мечітова (Тбілісі), Михаїла Насберга (Стокгольм), Марка Полякова (Нью-Йорк) та інших – стали експонатами.
Ну а продовжився Parajanov-Fest в бібліотеці ім. О. Шварцмана наступного дня засіданням кіноклубу де гості із задоволенням подивились документальний фільм Нарине Мелікян і Валерія Овчиннікова «Я отомщу миру любовью» пам’яті Сергія Параджанова.

Нові надходження
Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua