Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
МЕТРОКВЕСТ: ЛАБІРИНТ ПІДЗЕМНИМ МІСТОМ

17.01.2019

МЕТРОКВЕСТ: ЛАБІРИНТ ПІДЗЕМНИМ МІСТОМ

Для когось метрополітен це звичний спосіб пересування, а для інших це витвір мистецтва, або загадковий лабіринт. Метро є майже у всіх великих містах світу. У кожному місті воно має свої особливості. Наприклад, у Парижі та Токіо на метро можна виїхати за межі міста. У Стокгольмі метро виглядає як справжня галерея мистецтва, а у Гонконзі підземка працює без машиністів, оскільки їхню працю замінено автоматикою. Ну, а лондонське метро, як всім відомо, є найдовшим і найстарішим, яке почало свою історію існування 10 січня 1863 року. Тому, 10 січня – є міжнародним днем метро.
А як почало функціонувати київське метро? Ще у 1884 році існував проект підземної залізниці від Дніпра до вокзалу через Бессарабку. Та це був не єдиний проект. Щоб побудувати метро були 1916, 1918 та 1936 роки для реалізації планів. Та їм не судилося здійснитися у вирі історичних подій. Лише у 1949 році розпочалося будівництво першої лінії київського метрополітену. Та ось, 6 листопада 1960 року були відкриті 5 станцій київського метро: Вокзальна, Університет, Хрещатик, Арсенальна, Дніпро. Але у перші дні існування метро ним могли користуватися лише за спеціальними запрошеннями. Та вже за 6 днів розпочався регулярний рух поїздів. На сьогодні київське метро – це великий пазл із цікавих картин, скульптурних елементів, декору, мозаїк та ліпнини. Міжнародні спеціалісти внесли станцію «Золоті ворота» до списку 22 найкрасивіших на планеті станцій метро.
Для поліпшення обслуговування пасажирів у метро впроваджено мобільний зв’язок, встановлено інформаційні монітори, відеокамери, на нових станціях змонтовані ліфти-підйомники для тих, хто не може самостійно пересуватися сходами, а для пасажирів з вадами зору на краю платформи нанесено спеціальне обмежувальне покриття з рифленого пластика. В основу київського метрополітену покладена одна з найкращих світових технологій, яка орієнтована на більші обсяги перевезень та забезпечення безпеки руху поїздів.
А для того, щоб юні школярі-кияни орієнтувалися в історії метро та на практиці не переплутали як куди проїхати чи перейти на іншу гілку метрополітену, працівники бібліотеки ім. М. Костомарова для них провели квест по лініях метрополітену, який надав можливість поглянути на метро по-іншому.
Чому? Тому що де які станції метро змінили свою назву, до речі, не один раз за своє існування. Є туристи, які приїжджаючи до Києва, орієнтуються на досить не нову інформацією з історичних джерел, тому наша ерудиція допоможе їм добратися до місця призначення у необхідний час. Учні розділилися на 3-и групи, тому що метро має три пускові ділянки. Їх мета: назвати свою лінію метро, позначити відповідним кольором та розмістити станції у правильному порядку.
Обговорення станцій, маршруту було досить цікавим. На жаль, попередні назви станцій ніхто не знав, тому був гарний привід провести цей квест з пізнавальною метою. У всіх присутніх залишився гарний настрій та бажання й натхнення на наступні зустрічі!

https://biblio-nivki.blogspot.com/2019/01/Metrokvest-labirynt-pidzemnym-mistom.html

Нові надходження
Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua