Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Психологічний тренінг «Як обговорювати з дітьми табуйовані питання»

17.12.2018

Психологічний тренінг «Як обговорювати з дітьми табуйовані питання»

Тема була досить важкою: «Коли і як говорити з дітьми про секс?», особливо якщо діти з інвалідністю. «Занадто рано» не буває. Часто батьки думають, що треба починати говорити на тему сексуальності років в 10-12, а в цей період, насправді, дитина відчуває відразу до цієї теми, не хоче про це говорити. Починати розмову потрібно набагато раніше.
– Коли п’ятирічна дитина у вас запитує «Що таке секс?», ви можете розгубитися: а якщо я скажу щось зайве, або дитина не про це запитує, або у неї проявиться цікавість, якої раніше не було?» - пояснює психолог. – Не бійтеся. Скажіть дитині, що це дуже класне питання і це тема, яку можна обговорити, але прямо зараз я не готова чи не готовий.
Скажіть: я знайду якісь матеріали, і ввечері чи в суботу ми з тобою знайдемо час і будемо шукати відповіді. Обов’язково виконайте свою обіцянку. Не обов’язково купувати книгу саме про секс, можна почати з книг про фізіологію, анатомію, почуття. Читати разом, дискутувати.
Обговорюйте події – наприклад, ви разом почули по телевізору щось про вагітність, можна запитати у дівчинки – чи знає вона, що це означає, і так почати розмову. Старшим дітям давайте зрозуміти, що відкриті для розмови на будь-які теми.
Пропонуйте інформацію: книги, відео-роліки, лекції з фізіології і сексуальності – «Дивись, яка прикольна книга мені попалася!», «А ти знала, що….». Це може спершу бути ніяково для дітей, але, зрештою, вони зрозуміють, що ви завжди готові обговорити і підтримати їх у різних ситуаціях.
Вчителі та батьки не можуть перекидати відповідальність одне на одного, а мають працювати як партнери (тим паче, що за українським законодавством відповідальність за секс-освіту – на батьках).
Важливість секс-освіти у школах ілюструє статистика європейських країн. У Швеції секс-освіту офіційно ввели в школи в 1955 році: обов’язково для всіх дівчаток і хлопчиків. Зараз у країні середній вік початку сексуального життя – 17-19 років (в Україні – 13-16 років). Швеція займає перше місце у світі за мінімальною кількістю підліткових вагітностей: лише чотири-п’ять на тисячу підлітків, а в Україні – 44 вагітностей на тисячу підлітків.
– У нас поки що викривлене розуміння секс-освіти. Багато хто думає нібито це про те, як займатись сексом. А насправді це про зовсім інші речі: гігієну, фізіологію, тіло, безпеку.
Хлопчикам набагато важче поговорити зі своїми батьками про контроль над своїм тілом, щоб не було небажаної вагітності і про те, як відмовитись від сексу. 46% юнаків не мали жодної інформації про правильну контрацепцію під час першого сексуального досвіду.
Ці та багато інших питань піднімали учасники зустрічі, яка була потрібна та корисна (про це свідчать коментарі присутніх до публікації про західна на сторінці Центру). Психолог бібліотеки ім. М. Костомарова Олена Черниш відповіла на усі питання батьків, а також показала дієві методи переключення дітей під час психосексуальних напруг.

https://biblio-nivki.blogspot.com/2018/12/Yak-obhovoriuvaty-z-ditmy-tabuiovani-pytannia.html

Нові надходження
Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки / Нікі Вокер ; пер. з англ. Г. Базецька. – Харків: Vivat, 2018. - 80 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua