Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Що покласти в гаманець

06.12.2018

Що покласти в гаманець

Що таке гроші? Здається усі ми знаємо відповідь на це питання. Гроші – універсальний товар, еквівалент вартості всіх інших товарів та послуг. Але як правильно розповісти дитині про гроші і про те, звідки вони беруться? І коли саме це потрібно робити?

Перші гроші з’явилися ще чотири-шість тисячоліть тому. Але вони були зовсім не схожі на ті, які ми звикли з вами бачити. В кожного народу з’являвся універсальний товар, що використовувався в якості грошей. Найдавнішими були гроші-раковини (черепашки).

Тубільці Мальдівських островів в Індійському океані використовували черепашки морського молюска каурі. Оскільки вони були зручними – легкі, міцні, маленькі – незабаром вони стали користуватися популярністю і в країнах Азії, Африки, Європи. Їх поширенню сприяли арабські купці, які дуже вигідно їх купували на островах.

У деяких місцях існували «живі» гроші – худоба: вівці, корови, бики. Між іншим, слово «худоба» в давньоруській мові означало як домашніх тварин, так і гроші. Наприклад, у Китаї в давнину функцію грошей виконували дрібні знаряддя праці. У Мексиці ─ какао-боби. В Сибіру і Канаді використовувалися «хутряні» гроші – шкури звірів.

У Єгипті і багатьох африканських племенах розраховувалися золотими, срібними і мідними браслетами (від останніх часто відламували маленькі шматочки, щоб заплатити більшу або меншу суму). Ефіопи в якості грошей визнавали лише грудки солі або худобу (такі «живі гроші» й дотепер цінуються в деяких племенах). В інших місцях грошима були пташине пір’я, зерно, сушена риба.

Чимало люди перепробували «грошей», нарешті, їх розвиток призвів до появи грошей металевих. З часом ними стали металеві монети, а найзручнішою у використанні виявилася монета круглої форми.

Дітки з цікавістю потримали у руках різноманітні предмети, відгадуючи, які з них могли бути грошами у минулому -- черепашка, пір’ячко, браслет, грудка солі та чайна цеглинка викликали однакову цікавість.

Потім потренувати фінансові навички, розігруючи ситуації у магазині: розклали речі, вказавши на них ціну і купували-продавали їх, розраховуючись справжніми монетками. Обговорили звідки беруться гроші і виявили, що можна не тільки заробити їх, а й знайти скарб, виграти в лотерею або продати щось непотрібне.

Розібралися, що гроші бувають монетами, паперові та у вигляді «електронних карток». І звісно схотіли заховати отримані в подарунок іграшкові, але дуже схожі на справжні гроші у власний гаманець. Тому під керівництвом бібліотекарів дітлахи робили яскраві гаманці у техніці оригамі і з веселим передчуттям сподівалися скоро покласти туди справжні, отримані від батьків монетки.

Джерело

Нові надходження
Святослав Липовецький. Бандерівці: 200 історій з ХХ століття

Бандерівці: 200 історій з ХХ століття / Святослав Липовецький. – Львів : ЛА «Піраміда», 2017. – 564 с.

Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua