Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Що покласти в гаманець

06.12.2018

Що покласти в гаманець

Що таке гроші? Здається усі ми знаємо відповідь на це питання. Гроші – універсальний товар, еквівалент вартості всіх інших товарів та послуг. Але як правильно розповісти дитині про гроші і про те, звідки вони беруться? І коли саме це потрібно робити?

Перші гроші з’явилися ще чотири-шість тисячоліть тому. Але вони були зовсім не схожі на ті, які ми звикли з вами бачити. В кожного народу з’являвся універсальний товар, що використовувався в якості грошей. Найдавнішими були гроші-раковини (черепашки).

Тубільці Мальдівських островів в Індійському океані використовували черепашки морського молюска каурі. Оскільки вони були зручними – легкі, міцні, маленькі – незабаром вони стали користуватися популярністю і в країнах Азії, Африки, Європи. Їх поширенню сприяли арабські купці, які дуже вигідно їх купували на островах.

У деяких місцях існували «живі» гроші – худоба: вівці, корови, бики. Між іншим, слово «худоба» в давньоруській мові означало як домашніх тварин, так і гроші. Наприклад, у Китаї в давнину функцію грошей виконували дрібні знаряддя праці. У Мексиці ─ какао-боби. В Сибіру і Канаді використовувалися «хутряні» гроші – шкури звірів.

У Єгипті і багатьох африканських племенах розраховувалися золотими, срібними і мідними браслетами (від останніх часто відламували маленькі шматочки, щоб заплатити більшу або меншу суму). Ефіопи в якості грошей визнавали лише грудки солі або худобу (такі «живі гроші» й дотепер цінуються в деяких племенах). В інших місцях грошима були пташине пір’я, зерно, сушена риба.

Чимало люди перепробували «грошей», нарешті, їх розвиток призвів до появи грошей металевих. З часом ними стали металеві монети, а найзручнішою у використанні виявилася монета круглої форми.

Дітки з цікавістю потримали у руках різноманітні предмети, відгадуючи, які з них могли бути грошами у минулому -- черепашка, пір’ячко, браслет, грудка солі та чайна цеглинка викликали однакову цікавість.

Потім потренувати фінансові навички, розігруючи ситуації у магазині: розклали речі, вказавши на них ціну і купували-продавали їх, розраховуючись справжніми монетками. Обговорили звідки беруться гроші і виявили, що можна не тільки заробити їх, а й знайти скарб, виграти в лотерею або продати щось непотрібне.

Розібралися, що гроші бувають монетами, паперові та у вигляді «електронних карток». І звісно схотіли заховати отримані в подарунок іграшкові, але дуже схожі на справжні гроші у власний гаманець. Тому під керівництвом бібліотекарів дітлахи робили яскраві гаманці у техніці оригамі і з веселим передчуттям сподівалися скоро покласти туди справжні, отримані від батьків монетки.

Джерело

Нові надходження
Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті

Світовий порядок. Роздуми про характер націй в історичному контексті / пер. з англ. Надія Коваль. - Київ: Наш формат, 2017. - 320 с.

Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua