Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Творець живих типів, великий артист зору

29.11.2018

Творець живих типів, великий артист зору

А ви знали, що меми про "Кайдашеву сім'ю" найбільш популярні в мережі? (про жодну іншу книжку української літератури зі шкільної програми їх стільки немає).

А ви знали, що Іван Нечуй-Левицький помер у Дегтерьовській богодільні (мецената Дегтерьова Михайла Парфентійовича), що розташовувалася на місці сучасного Інституту Сухопутних військ Міністерства оборони України. А помер він там, бо перший президент України Михайло Грушевський через особисту образу відмовив йому у пенсії.

Іван Семенович - людина, яка створила низку живих, яскравих образів, один з небагатьох українських письменників, хто не писав про плачі, а творив українську літературу якісного світового рівня, з проблематикою, зрозумілою всьому читацькому загалу. Досліджував старовину і майстерно вплітав обрядовість в сюжети. Письменник, котрий писав не лише про селян, а про духовенство й міщан, шляхту й козацтво.

Відлюдник, чиї твори розважали і спонукали до роздумів. Чи багато людей знають, що "За двома зайцями" Михайла Старицького - це ледь перероблена комедія Нечуя-Левицького "На Кожум'яках"?

У Івана Франка першим враженням від зустрічі з Нечуєм ще в 1885 році було почуття якоїсь диспропорції. «Читаючи його оповідання, – згадував Франко з приводу 35 ювілею літературної діяльності Нечуя, – подивляючи широкий розмах його руки, широкі контури його малюнків, я уявляв собі їх автора сильним, огрядним мужчиною, повним життєвої сили й енергії...» Тоді ж як Франко побачив перед собою невеличкого, сухорлявого, слабосилого чоловіка, що говорив теплим і щирим, але слабеньким голосом, завжди жалівся на якусь шлункову слабкість, ходив помаленьку дрібними кроками і взагалі справляв враження пташини, вродженої в клітці і привиклої жити в клітці, так що «пустіть її на вольне повітря, то вона пофуркає, пофуркає і вернеться назад до своєї клітки...»

Проте саме цього сухорлявого чоловіка Іван Франко назвав «Іван Левицький — се великий артист зору, се колосальне, усеобіймаюче око України».

Нові надходження
Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Напівкровний Принц

Гаррі Поттер і Напівкровний Принц / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2005 – 576 с.

Астрід Ліндґрен. Мадікен

Мадікен / Астрід Ліндґрен. - Київ : «Видавництво «Рідна мова», 2018 – 184 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua