Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Українське військо: віхи історії

15.11.2018

Українське військо: віхи історії

«Що таке військо? І навіщо воно потрібне державі?»Цими питаннями ми відразу здивували наших слухачів з ліцею-інтернату №23 «Кадетський корпус», де ми вже не вперше з ними зустрічаємося. Звісно, ми отримали не одну відповідь. Але щоб обґрунтувати їх, вирішили здійснити тематичний екскурс до джерел створення наших національних Збройних сил.

Розвиток Київської Русі – це час походів руських воїнів, що прагнули розширити кордони держави, відстоювали право Русі на Чорне і Азовське моря, відбивали наступи кочівників. Так поступово процеси державотворення Київської Русі призвели до формування могутнього руського війська та флоту.

Носієм влади, репрезентантом держави України-Русі був київський князь. В його обов’язки входило розширення території, а також захист державних кордонів. Тому князь почав створювати власну дружину (регулярне військо), її військові походи мали служити державі та потребам громадян – боронити торгівлю та протидіяти експансії сусідів.

Якщо спочатку слов’янське військо мало вид невпорядкованої громади з старшинами-воєводами, то під впливом найманців – вікінгів, що на той час були найкращими воїнами у Європі, поступово стало чітко структурованим формуванням. Князь Володимир (980-1015 р.) організував дружину на зразок варязьких дружин: старша дружина, молодша дружина.

Також існувало народне ополчення: населення певної округи, чорні клобуки, степові орди, бродники та берладники.

На утримання війська йшли державні доходи, а княжа дружина діставала на утримання цілі міста та землі.

А там де військо, там і воїни, та ті, хто веде їх до військових звершень.

Історія кожної країни – це історія діянь її визначних представників. І полководці завжди грали величезну роль у створенні та розвитку держави. Великі київські князі Олег, Святослав, Володимир Хреститель, гетьмани війська запорізького Богдан Хмельницький, Петро Конашевич-Сагайдачний, воєначальники Другої Світової війни маршали Тимошенко і Рибалко стали втіленням величної сили духу українського воїна, який стає на захист рідної держави у важкий для країни час.

Для закріплення теми, ми вирішили провести конкурс-вікторину про устрій війська за часів Запорізької Січі під назвою «Адміністративний устрій Січі» та конкурс-пазл «Беретні знаки сучасних Збройних Сил України».

Джерело

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Гаррі Поттер і в'язень Азкабану / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2002 – 383 с.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua