Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Літературно-краєзнавча розвідка "Шляхами славного полтавця: меморіальними місцями Івана Котляревського»

29.10.2018

Літературно-краєзнавча розвідка "Шляхами славного полтавця: меморіальними місцями Івана Котляревського»

Читачі здійснили літературно-краєзнавчу розвідку "Шляхами славного полтавця: меморіальними місцями Івана Котляревського», а також для них було презентовано літературно-мистецьку виставку «Скарби моєї України».

Існує безліч місць на карті України, пов’язаних з іменем видатного письменника Івана Петровича Котляревського. Тож учні 9 класу Технічного ліцею із задоволенням здійснили заочну екскурсію музеєм-садибою І. П. Котляревського та літературно-меморіальним музеєм письменника, ознайомилися з їх інтер’єром та експонатами, дізналися про безліч вулиць, парків, установ, названих на його честь. Розповідь бібліотекаря супроводжувалася показом фотографій.

А ще читачі зацікавлено прослухали розповідь про «карту обіду вічної пам’яті І. Котляревського» та полтавського дослідника «Енеїди» В. Закладного, автора книги «Смачного від Енея». В. Закладний збирав рецепти страв і напоїв, описаних Котляревським у безсмертному творі. Часто, щоб зрозуміти що за «сікізку» пили троянці або «ягни» їли, автору доводилося не тільки із сотнею бабусь поговорити і гори літератури і довідників перечитати, але й серйозні історико-філолого-етнографічні розслідування проводити. Роки праці обернулися написанням унікальної книги «Смачного від Енея». У ній кожна цитата зі згадуванням страви або напою супроводжується роз’ясненням «що і з чого» або історичною довідкою про походження продуктів. Ліцеїстам було незвично чути раніше невідомі назви страв: «баба-шарпанина», «шпундра» чи «тетеря», які І. Котляревський згадує в своїй поемі. Хоч і насміялися, читаючи рецепти, але впевнилися, що недарма дослідники називають «Енеїду» енциклопедією побуту українського народу.

Насамкінець відбулася презентація літературно-мистецької виставки «Скарби моєї України», яка містить наступні розділи: «Архітектура – кам’яний літопис світу», «Чарівні барви живопису», «В усній творчості – душа народу», «Артефакти, що прославили Україну», «Вишивка – унікальний код нації». Виставку організовано в рамках Року охорони культурної спадщиниУкраїни.


Більше інформації тут

Нові надходження
Святослав Липовецький. Бандерівці: 200 історій з ХХ століття

Бандерівці: 200 історій з ХХ століття / Святослав Липовецький. – Львів : ЛА «Піраміда», 2017. – 564 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Гаррі Поттер і в'язень Азкабану / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2002 – 383 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua