Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Не струшуйте здоров’я в попільничку

25.10.2018

Не струшуйте здоров’я в попільничку

6 жовтня у Женеві завершилась VIII сесія Конференції Сторін Рамкової Конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, де зібралися делегати 137 країн, представники ООН, міжнародних організацій та громадськість. Протягом останніх десяти років Україна досягла значного прогресу у впровадженні РКБТ ВООЗ, що доводять результати останніх досліджень. Так, з 2010 року поширеність куріння серед дорослих зменшилася на 20%, серед підлітків майже на 40%. Нам є чим пишатися, але водночас лишаються питання, які потребують вирішення.

«Тютюн завдає шкоди тілу, руйнує розум, отуплює волю нації» - цими словами Оноре де Бальзака розпочала своє спілкування з учнями 7-го класу школи №27 психолог бібліотеки ім. М. Костомарова Альона Черниш. Багато підлітків починають курити саме тому, що з цигаркою в руці видаються більш дорослими, стильними. Але чи замислювались Ви над тим, чому так багато дорослих людей роками борються із залежністю від тютюну? Тому що ця згубна звичка із задоволення перетворюється на страшні хвороби.

Найпоширенішою є пристрасть до тютюну в азіатських країнах, де люди не обізнані про негативний вплив нікотину. Тютюнова держава №1 – Китай. В Індії щороку помирає від захворювання пов’язаного з палінням 1 млн. жителів.

Поширенню куріння серед молоді сприяє барвиста іноземна реклама. А між тим така реклама в США давно заборонена і взагалі курити на Заході стало не модно, а на людей, які палять, дивляться як на «бамкінів», тобто тупих і неосвічених. За результатами останніх досліджень соціологів, куріння втрачає своє значення для підлітків, як засіб мати «шикарний вигляд» та «поводитися як дорослі».

Чому сучасна прогресивна молодь відмовляється від куріння? Насамперед, поважають того, хто має власну думку, силу волі, а не того, хто неусвідомлено приєднується до натовпу. Той, хто зуміє сказати «ні!», тобто протистояти тискові групи, викличе повагу друзів, адже він справді виявить себе як незалежна особистість. Ми робимо усвідомлений вибір між здоров’ям і курінням. Ми вибираємо здоров’я, а тому даємо відсіч тютюну та виробам з нього.

Під час заходу відбувся конкурс «Агітатор» та анкетування-сповідь «Чому шкідливе куріння?».

Джерело

Нові надходження
Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Астрід Ліндґрен. Мадікен

Мадікен / Астрід Ліндґрен. - Київ : «Видавництво «Рідна мова», 2018 – 184 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua