Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Право на соціальний захист!

12.10.2018

Право на соціальний захист!

Два чи не найболючіших питання українського пенсіонера – пенсії та житлово-комунальні послуги, точніше – їх розмір. Тож і мова на обговоренні, модератором якого виступив працівник бібліотеки Марат Страковський, переважно йшла про пенсійну реформу та субсидії.

Що стосується субсидій, то цієї весни дуже змінилися правила їх надання. І не всі з них були чітко та прозоро висвітлені у ЗМІ чи у інформації від структур соціального захисту. Кому і на яких умовах надається субсидія, коли держава може відмовити у допомозі, які є виключення з правил? Чи підуть, наприклад, чиновники на зустріч, якщо ти був змушений витратити на якісь невідкладні справи 50 чи більше тисяч гривень? А що робити, якщо ти отримав спадок чи допомогу від благодійної організації? А чи справедливо, що у сусіда «Мерседес», а він отримує субсидію, а ми, зі своїм «Ланосом» - ні? Відбулося жваве обговорення, в ході якого присутні ділилися власним досвідом та порадами – а це справді набагато важніше, ніж вчитуватись у сухі рядки законів. Хоча і останнє ніхто не відміняв: свої права та обов’язки важливо знати і вміти захищати.

Що стосується пенсій, то тут переважно є побоювання: а чи не перерахують мені вже призначене у бік зменшення… По-перше, виявилось, що декому з присутніх пенсію навіть підвищили. І точно вже нікому не зменшили! Так, звісно, всі ми чудово розуміємо, що пенсії в Україні мізерні, але ж на то є об’єктивні причини, головна з яких полягає в тому, що ми усі не дуже полюбляємо сплачувати податки, але любимо великі зарплати. Тож пенсійна реформа перш за все спрямована на виведення заробітних плат з «тіні», і стосується вона переважно тих, хто нині ще працює. А ще було висловлено думку, що пенсійну реформу мають ще дещо «підправити», щоб стаж роботи мав більш великий вплив на розмір пенсій – погодьтесь, є чимало професій – лікарі, вчителі, науковці… та навіть ми самі, бібліотекари, - хто стоїть на захисті здоров’я країни, виховання її молоді, розвитку культури, працюють по 20, 30, а то й 50 років, віддають справі всього себе, але отримують за це винагороду у рази (чи навіть десятки разів) меншу, ніж представники «бізнесу».

Нові надходження
Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua