Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
20182017201620152014201320122011201020092008
Козацькому роду нема переводу

10.10.2018

Козацькому роду нема переводу

14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці, відзначаються два надзвичайно важливих свята для українського народу – День Захисника України та День Українського козацтва. Історія українського війська сягає тих древніх часів, коли тодішні мешканці земель сучасної України вперше були змушені взятися за зброю, щоб боронити своє життя і свободу, своїх близьких, свого народу й суспільства.

Захист своєї Вітчизни вимагає від людей сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

Ці два свята, День Захисника Вітчизни та День Українського козацтва, ментально поєднані у самій своїй суті і не марно ми відзначаємо їх одночасно. Такі традиції необхідно зміцнювати, а зробити це найліпше та найправильніше разом з підростаючим поколінням. І тому ми вирішили зустрітися з нашими друзями – учнями школи №27, щоб зрозуміти, як сучасні діти сприймають ці свята.

Разом ми згадали основні віхи становлення української армії: від княжих дружин і народних ополчень доби Київської Русі до сучасної армії. Історію формування козацтва, яке стало політичним оплотом українців: консолідування всіх сил народу для оборони та звільнення України під час Другої Світової війни.

Історія кожної країни – це історія її видатних синів та полководців, які займають не останнє місце у бурхливому потоці століть: князь Олег, Святослав Ігорович, Петро Сагайдачний, Богдан Хмельницький - всі вони боронили свою країну з безмежною відвагою, дуже часто з величезною самопожертвою і колосальною самовіддачею, що стало тією основою, завдяки якій вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України стало однією з найславніших традицій.

Закріпити національні традиції та краще орієнтуватися в історії минувшини, Запорозької Січі, у сучасних емблемах родів військ та служб Збройних Сил України, нам допомогли конкурси, які ми провели в кінці нашої зустрічі. Мета першого конкурсу – скласти адміністративний устрій Запорозької Січі. У конкурсі брали участь і хлопці, і дівчата. З цим завданням діти впорались гарно. А от другий конкурс був тільки для представників чоловічої статі, тобто для хлопців. Дівчата тільки допомагали їм. Вони тримали картки з емблемами родів військ, а хлопці повинні були правильно розкласти таблички з відповідями. Цей конкурс для них виявив складності у розрізненні належності військовослужбовців до того чи іншого роду військ. Та це учнів не засмутило, тому що є привід самостійно вивчити та орієнтуватися у військовій справі. А для гарного настрою всі отримали міні-призи – цукерки!


Джерело

Нові надходження
Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua