Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Я – УКРАЇНКА

01.10.2018

Я – УКРАЇНКА

Про що нова книга Світлани Балагули? «Є два шляхи – стати «людиною світу», уникаючи і соромлячись своєї, такої «непрезентабельної» у порівнянні з благополучними країнами, Батьківщини, позбутися пам’яті про київські каштани чи донецькі терикони або – з виснажливою впертістю, з болем, із здивуванням і несподіваною, мов злива, і такою справжньою, вистражданою любов’ю зробити найважливіше «відкриття» - я – українка», - так написала у рецензії до книги С. Балагули українська письменниця, сценаристка і режисер Ірен Роздобудько. Світлана досить давно емігрувала до Німеччини, але рідна земля не відпускає, тож сьогодні літераторка мешкає фактично на дві країни. «Потрапляючи до іншого світу з незнайомим менталітетом і чужою мовою, хапаєшся за соломинку. Коли ти прагнеш відчути, що відбувається навкруги, а твоя дитина приходить додому після уроків у першому класі з претензією, що ми не корінні німці, ти не впадаєш у розпач. Навпаки – докладаєш більше зусиль, аби дитина усвідомила та поважала свою національність», - це вже сама Балагула. Все, що коїться тут в Україні в останні роки, виплескується в її творчості – у поетичних рядках, прозових творах, листах-роздумах. Поезія – це кохання і смуток, краса України і її мови. Проза – оптимізм, жартівливість, жіночість. Листи-роздуми – спроба розібратися у світі навколо себе, знайти власну ідентичність.
У презентації книги взяли участь й актори театрального проекту «Studio Ш-А!» Анатолій Шенгайт, Владлен Портніков та Марат Страковський, які із задоволенням читали нові твори Світлани Балагули – кожен знайшов там щось цікаве особисто для себе і поділився цим з присутніми. Читала і сама Світлана – чарівна, руда, мов соняшник, усміхнено-оптимістична українка, яка, за словами тієї ж Ірен Роздобудько, одна «з тих багатьох людей, котрі щоденно переживають чужі втрати, як свої, а чужу радість – як особисту. І це вже саме по собі – талант.»

Нові надходження
Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Напівкровний Принц

Гаррі Поттер і Напівкровний Принц / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2005 – 576 с.

Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки / Нікі Вокер ; пер. з англ. Г. Базецька. – Харків: Vivat, 2018. - 80 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua