Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Щоб козачатами зростати, про козацтво треба знати!

05.10.2018

Щоб козачатами зростати, про козацтво треба знати!

Маленькі шанувальники історії розповіли нам, що Козак - це передусім воїн за духом, і воюватиме він тільки за честь і свободу. «ШЛЯХЕТНІСТЬ, МУДРІСТЬ, ВІДВАГА – три основні прикмети козака: ЩЛЯХЕТНОГО НЕ ПІДКУПИШ, МУДРОГО НЕ ОБДУРИШ, МУЖНЬОГО НЕ ЗАЛЯКАЄШ!!!»

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято – День захисника України. Ці свята взаємопов’язані й виникли послідовно.

З давніх-давен Богородиця вважається покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Запорожці мали на Січі церкву на честь Покрова Пресвятої Богородиці, з однойменною іконою. На свято Покрови, яке мало другу назву – Козацька Покрова - збиралася Велика рада, яка обирала гетьмана та визначала, як козацтву жити далі. Ці часи стали потужним спалахом відродження власної державності. Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави припала на тяжкі 1917-1920 роки. Третя – на час розпадeу радянської імперії, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної пам'яті. Четверта хвиля - сьогоднішня.

Гуртківцям було продемонстровано науково-популярний фільм про історію козацтва, запропоновано яскраво ілюстровані видання з історії Запорізької Січі, козацького костюма і зброї. Викликала зацікавленість невеличка вікторина – найактивніші учасники отримали заохочувальні призи. В бібліотеці пролунав твір сліпого бандуриста Євгена Адамцевича, відомий в обробці та оркестровці Віктора Гуцала «Марш Запорізьких козаків» та «Марш нової армії» на слова Олеся Бабія, що його 24 серпня 2018 року було використано як марш українського війська на параді до дня Незалежності України.

Зродились ми великої години
З пожеж війни і полум’я вогнів.
Плекав нас біль за долю України,
Зростав в нас гнів і лють на ворогів…

Довідка: Державне свято – День захисника України - було встановлене 14 жовтня 2014 року указом Президента України Петра Порошенка «з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві та на підтримку ініціативи громадськості».

Нові надходження
Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Думати, як Леонардо да Вінчі

Думати, як Леонардо да Вінчі / Даніел Сміт ; пер. з англ. А. Мішти. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Єва Нарубина. Я

Я : повість / Є. Нарубина . - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016.- 400 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua