Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Софія Київська – великий витвір світового мистецтва

28.09.2018

Софія Київська – великий витвір світового мистецтва

«В красі, яку ніщо не сокрушить,
Свята Софія, ясна й незрушима.
Росте легендою в блакить»
(Євген Маланюк)

У кожного народу є своя святиня, яка зберігає духовний зв’язок поколінь. Для українського народу – це Софія Київська. Скільки таємниць та легенд пов’язано з найдавнішою пам’яткою української архітектури! Своїм корінням вона сягає у часи існування Київської Русі, тому упродовж століть вона зазнавала змін, пожеж, війн, руйнування та оновлення.

Софія – це справжня культурна скарбниця: тут і архітектура, і скульптура, і малярство, і ювелірне мистецтво зібрані в один потужний акорд. І щоб осягнути всю повноту цієї величі, ми з нашими друзями з кадетського корпусу №23, відправилися у краєзнавчу подорож до головної святині нашого міста.

Для того, аби потрапити до Софії, ми разом з нашими юними краєзнавцями склали віртуальний маршрут, за яким ми мали б змогу доїхати до собору будь-яким транспортом з будь-якого району міста. Діставшись до Софійської площі, пройшли через дзвіницю «Мазепи» та потрапили на територію собору. Перехоплює подих від величі та краси фресок, мозаїк, архітектури!

Собор, як головний храм держави, на протязі століть був духовним, політичним та культурним центром. У ньому відбувалися найвизначніші урочистості: сходження на великокняжий престол, прийом послів, затвердження політичних угод. Перша бібліотека на Русі була створена саме в Софії Київській.

Особливу цінність становлять мозаїки, які прикрашають головну частину храму – центральну баню та головний вівтар. Тут зображені основні персонажі християнського віровчення, а в центральній апсиді розміщено зображення Оранти.

Справді, Софія Київська – це справжня культурна скарбниця! Про неї можна говорити нескінченно. Тому, на завершення нашої подорожі, ми провели бліц-вікторину та розділившись на дві команди, створили власну мозаїку за допомогою смальти-кубиків, які потім перетворювалися на наші шедеври-відповіді.

Після цієї подорожі в минуле, починаєш відчувати себе частиною свого народу із цікавою історією та усвідомлюєш, який скарб перед тобою і як важливо зберегти його для наступних поколінь.

Джерело

Нові надходження

Нарис історії культури України. 2-ге вид., доп. / Мирослав Попович. – Київ: Видавничий дім «АртЕк», 2018. – 730 с.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Напівкровний Принц

Гаррі Поттер і Напівкровний Принц / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2005 – 576 с.

Галина Скляренко. Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша

Українські художники: з відлиги до незалежності. У 2-х книгах. Книга перша. / Галина Скляренко. – Київ: ArtHuss, 2018. – 288 с.

Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua