Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Вечір-пам’яті і вшанування «Це ніколи не повинно повторитися»

21.09.2018

Вечір-пам’яті і вшанування «Це ніколи не повинно повторитися»

День пам’яті жертв фашизму – це День пам’яті десятків мільйонів людей, які загинули в результаті гігантського, нелюдського експерименту. Це мільйони солдатів, яких фашистські лідери зіштовхнули один з одним, але ще більше – мирних жителів, які гинули під бомбами, від хвороб та голоду в таборах смерті.

Немає такої країни, яка б виграла від правління нацистів. Немає такої нації, яка б збагатилася матеріально або духовно в результаті їх володарювання. Найстрашніша ідеологія та, яка робить людину винуватою від народження тільки за кров, яка тече в її жилах.

З 1962 року було прийнято вважати кожну другу неділю вересня – Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму. Цей день був визначений саме у вересні тому, що на цей місяць припадає дві пов’язані з Другою світовою війною дати – день її початку та її повного завершення. Це стало однією з причин встановлення дня жалоби на вересневу неділю.

Війна прийшла на українські землі 1 вересня 1939 року – разом з першими бомбами, що впали на Львів та інші міста, а залишила їх 28 жовтня 1944 року.

Величезного горя і страждань, неймовірних втрат зазнав у цій війні український народ. Вже наприкінці 1941 року Україна була окупована. Наприкінці листопада 1942 року, гітлерівці загарбали до 2 млн. кв. км території СРСР, яку населяли до війни 85 млн. людей. Понад 41 млн. з них були жителями України. Для порівняння: німецькі війська окупували лише 17% території Росії (600 тис. кв. км), з населенням 27 млн. осіб.

З чотирьох років німецько-радянської війни, бойові дії тривали на українських землях три роки та чотири місяці. Весь цей час ворог здійснював політику нещадної економічної експлуатації та гноблення населення республіки. Знищення економіки, пограбування матеріальних і людських ресурсів було одним з найважливіших його завдань. Численні ешелони вивозили з України до Німеччини мільйони тон сировини, продовольства, промислового обладнання, культурних цінностей.

«Тож в цей день так важливо вкотре згадати про жахіття Другої світової війни. Не можна допустити повторення сценарію, забувати концтабори, газові камери, знущання та вбивства невинних людей» – ця фраза лунала рефреном під час всього спілкування Анатолія Подольського зі студентами Центру професійної освіти інформаційних технологій, поліграції та дизайну.

На жаль, історія та пам’ять – є сферою тривалих маніпуляцій з боку різних політичних груп. Тому, так важливо навчитись виявляти та протистояти ім у повсякденному житті.

За сучасних умов, коли Україна протистоїть російській агресії, залишаються вкрай актуальними питання війни та миру, консолідації суспільства, активної протидії екстремізму, проявам ксенофобії та фашизму, посилення уваги громадськості до порушень прав людини, передусім до тоталітарних практик, які застосовують Російська Федерація та її маріонетки на окупованих українських територіях.

Директор Українського центру вивчення історії Голокосту А. Ю. Подольський познайомив присутніх з виданнями, які є практичними посібниками для вчителів і подарував їх бібліотеці ім. М. Костомарова. Ознайомитись з ними також можна на сайті Українського Центру вивчення історії Голокосту.

Джерело

Нові надходження
Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

Володимир Кобзар. Хроніка буднів

Хроніка буднів: новели, повість / В. Ф. Кобзар. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 160 с.

Галина Скляренко. Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша

Українські художники: з відлиги до незалежності. У 2-х книгах. Книга перша. / Галина Скляренко. – Київ: ArtHuss, 2018. – 288 с.

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес

Ігор Сікорський. Від Києва до Коннектикута, від Неба до Небес / за ред. І. В. Шпака. – Київ: ВД "Адеф-Україна", 2014. – 256 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас

Століття змін. Яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / Іен Мортімер / пер. з англ. Я. Машико. - Харків: Вид-во "Ранок" : Фабула, 2018. - 448 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua