Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Міжетнічне та міжконфесійне порозуміння – шлях до справжньої незалежності

22.08.2018

Міжетнічне та міжконфесійне порозуміння – шлях до справжньої незалежності

З Україною М. Фраймана пов’язує родина – його батьки походять з маленького містечка Самбір, що на Львівщині. Там же, у Самборі, їм довелося пережити лихоліття Другої світової війни, ховатися із ще декількома єврейськими родинами у підвалах зерносховища та вціліти разом з лише сотнею юдеїв-мешканців Самбору, хто пережив Голокост. Близько 2000 євреїв, цього мальовничого містечка та його околиць були закатовані нацистами у 1943 році на території місцевого старовинного єврейського кладовища... Разом з ними там було вбито і місцевих ромів, і українців, які вчиняли спротив окупантам, тих хто допомагав ховати євреїв. Також, за свідченнями, на цьому місці було розстріляно фашистами сімнадцять українців-представників визвольних змагань – членів ОУН…

Сьогодні Марк Фрайман зібрав навколо себе багатонаціональну команду, яка працює над проектом «Пам’ятай» - створенням у Самборі на території колишнього єврейського кладовища Меморіального парку, який би належно вшановував усіх жертв нацизму. Для пана Фраймана це справа совісті, адже, «є стара єврейська приказка: «Людина може для себе зробити в житті все, але не може себе поховати», тому останнє добро, яке зобов'язана зробити близька людина для інших це правильно їх поховати і вшанувати». Зроблено вже дуже багато: проект підтримують очільники християнських конфесій – Предстоятель УГКЦ Сятослав (Шевчук) та Патріарх Київський і всієї Русі-України (УПЦ КП) Філарет, єврейські релігійні та громадські діячі, представники української діаспори у Канаді, влада Самбору. Проект погоджений та підтриманий навіть єдиним живим родичем загиблих членів ОУН. Над Меморіалом працюють відомі канадські архітектори, хто брав участь і у конкурсі на створення меморіалу у Бабиному Ярі в Києві. Але й досі у кожної етнічної чи релігійної групи (ба, навіть, політичної), які мають відношення до цього проекту, і, звісно ж у місцевої громади Самбору, є своє бачення того, що і як треба зробити на цьому місці. Тож головне завдання – досягти порозуміння. Адже Меморіал в Самборі стане свідоцтвом того, що в нашій державі народжене нове суспільство, нова ідентичність – громадянин України, незалежно від етнічної чи релігійної приналежності. Марк Фрайман в це щиро вірить і своєю вірою рухає цей проект вперед.

В зустрічі з М. Фрайманом та дискусії взяли участь співпрезидент Вааду України Йосип Зісельс, директор Українського центру вивчення історії Голокосту Анатолій Подольський, директор Київської міської єврейської громади, координатор проекту «Пам’ять» Анатолій Шенгайт, логіст проекту Сергій Муренко (окрема подяка пану Сергію за допомогу з перекладом з англійської), члени КМЄГ та читачі бібліотеки.

Нові надходження
Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Напівкровний Принц

Гаррі Поттер і Напівкровний Принц / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2005 – 576 с.

Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Соломія Зеленська. Сповідь священика

Сповідь священика : роман / Зеленська Соломія. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua