Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Краса і традиції сплелись воєдино

23.08.2018

Краса і традиції сплелись воєдино

Наші предки обожнювали кожне стебельце, кожну квіточку. За віруванням, обрядові традиції, пов’язані з рослинним світом, мали забезпечити здоров’я, добробут сім’ї, плодючість землі та щастя. Вагомими символами українського народу стали: калина, барвінок, волошки, вишня, мак, мальва та інші рослини. Але сучасне життя наповнене бурхливим розвитком сучасних технологій, швидким темпом життя, а це значно впливає на наш побут та спосіб мислення. І тому інтерес до національного коріння, до витоків традицій є дуже актуальним.

Діти пригадали в яких казках, мультфільмах згадуються квіти, познайомились з віршами українських поетів про квіти. І звичайно, відгадували загадки про квіти.

А яка ж дівчинка не мріє бути красивою? Образ української дівчинки неможливий без гарно увінчаної квітами голови. У вінку мало бути до 12 різних квіток, кожна з яких мала своє значення. Наприклад: мальва – символ віри, надії, любові; м’ята – оберег дитини та здоров’я; калина – символ краси та дівочої вроди. Мистецтво плести вінок – ціла наука, яку сьогодні майже забули. А раніше вона передавалася з покоління в покоління. Важливо було знати, як і коли збирати квіти, як вплітати, як зберігати, щоб вони довше були свіжими, оскільки свіжий вінок – на добро.

За допомогою бібліотекарів, діти теж вирішили створити свою «не в’янучу» красу. Для цього знадобилися: кольоровий папір, проволока, та тичинки з чорних ниточок. Народні умільці зробили найкращі квіти: червоний мак, волошки, троянди та лілеї. Кожна дитинка вклала всю любов та доброту у свої квіточки. Діти пообіцяли, що прийшовши додому, вони подарують свої чарівні витвори рідненьким матусям, бабусям та сестричкам!

Джерело

Нові надходження
Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани

Історія європейської цивілізації. Середньовіччя. Варвари. Християни. Мусульмани / за ред. Умберто Еко ; пер. з італ. О. В. Сминтини, С. А. Кулініч, О. А. Юдіна, Д. Ю. Кондакової, І. М. Потапової. - Харків: Фоліо, 2018. - 698 с.: іл.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Гаррі Поттер і в'язень Азкабану / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2002 – 383 с.

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки

Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки / Нікі Вокер ; пер. з англ. Г. Базецька. – Харків: Vivat, 2018. - 80 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua