Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
БІБЛІОТЕКА імені ОШЕРА ШВАРЦМАНА і КИЇВСЬКА МІСЬКА ЄВРЕЙСЬКА ГРОМАДА ЗАПРОШУЮТЬ!

21.08.2018

БІБЛІОТЕКА імені ОШЕРА ШВАРЦМАНА і КИЇВСЬКА МІСЬКА ЄВРЕЙСЬКА ГРОМАДА ЗАПРОШУЮТЬ!

Марк Дж. Фрайман веде юридичну практику у фірмі «Лернерс» у Торонто. Як юрист він був залучений до гучних справ на всіх рівнях канадської судової системи. Зокрема він був головним юристом при Комісії з розслідування катастрофи рейсу 182 авіакомпанії «Ейр Індія» та Канадській комісії з прав людини в судовому процесі проти Ернста Цюнделя через його інтернет-сайт, що пропагував ненависть. З 2000 по 2004 рік пан Фрайман був заступником Генерального прокурора Онтаріо. Обіймав посаду президента Канадського єврейського конгресу й президентом фонду «Канадський центр Переса за мир».

Пан Фрайман є співавтором видання The Litigator’s Guide to Expert Witnesses, часто друкується, викладає на університетському рівні й виступає на теми, пов’язані з національною безпекою, правами людини та ЗМІ. Його було нагороджено численними академічними відзнаками. Нині він працює професором-ад’юнктом з права у школі права «Осґуд Холл». Окрім ступеня бакалавра й магістра юриспруденції від Торонтського університету наш гість здобув ступінь доктора філософії в галузі сучасної думки й літератури в Стенфордському університеті.

«Українсько-єврейська зустріч» (UJE, англ. Ukrainian Jewish Encounter), до складу ради директорів входить пан Фрайман, - це зорганізована на приватних засадах, багатонаціональна ініціатива, започаткована 2008 року як спільний проект, в якому беруть участь українці, що представляють єврейську й християнську традиції, а також інші учасники з України, Ізраїлю та діаспор. UJE залучає до своєї діяльності науковців, громадських лідерів, митців, представників урядів та ширшу громадськість задля зміцнення солідарності й взаєморозуміння між українцями та євреями.

Родина Марка Фраймана походить із Галичини. Його батько народився в містечку Самбір, Львівської області. Тож події, що відбувалися тут під час Другої світової війни, дуже близькі пану Фрайману. Він є головною особою проекту «Пам’ятай!» в Самборі, що має за мету вшанувати жертв нацизму – євреїв, українців, учасників визвольних змагань, хто був вбитий та похований на території старовинного єврейського цвинтаря у Самборі:
«Моїм батькам дивом вдалось вижити в окупованому нацистами Самборі у роки Другої світової війни. Вони сімнадцять місяців переховувались у зернових підвалах. Але інші мої родичі, як і тисячі місцевих євреїв та ті відважні українці, які давали їм прихисток були розстріляні нацистами і в самому місті, і в селі Ралівка, що на Самбірщині. Всі вони здебільшого поховані в загальних безіменних могилах. Після війни мої батьки емігрували в Канаду і з їхніх розповідей я знаю про ті страшні часи ще змалечку. Ідея встановити на місці масових захоронень пам'ятний знак чи спорудити меморіальний комплекс виникла давно. Адже стара єврейська приказка гласить: «Людина може для себе зробити в житті все, але не може себе поховати», тому останнє добро, яке зобов'язана зробити близька людина для інших це правильно їх поховати і вшанувати… Надія з'явилась зі здобуттям Україною незалежності. Але перед нами постали не тільки, а можливо і не стільки бюрократичні перешкоди, а і набагато серйозніші проблеми — міжетнічного та міжконфесійного порозуміння. Лише після довгих років перемовин і приходу до влади нових особистостей, поступових змін менталітету вдалося подолати різні перешкоди. По допомогу ми звертались до авторитетних людей, релігійних і політичних лідерів, народних депутатів, громадських діячів і організацій. До їхньої честі хочу зазначити, що майже всюди знаходили розуміння та підтримку. І справу врешті вдалось зрушити з мертвої точки. Тож спільному меморіальному парку пам'яті у Самборі — бути… Україні, як ніколи нині потрібна єдність. І починається вона з єдності пам'яті. У нас спільна минувшина, спільне сьогодення і спільне майбутнє, яке нам будувати разом. І не важливо, хто де живе, хто якої національності чи, хто якого віросповідання. Це наша рідна українська земля і лише народу України бути на ній господарями». (https://wz.lviv.ua/article/369839-sambirskyi-park-pamiati-i-iednosti)

Нові надходження
Кен Робінсон. Освіта проти таланту. Сила творчості

Освіта проти таланту. Сила творчості / Кен Робінсон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2017. – 256 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Астрід Ліндґрен. Мадікен

Мадікен / Астрід Ліндґрен. - Київ : «Видавництво «Рідна мова», 2018 – 184 с.

Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Олег Гончаренко. В чеканні нової трави. Апокрифи дійсності

В чеканні нової трави. (Апокрифи дійсності) : збірка поезії / О. М. Гончаренко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua