Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Хто в пустелі живе, що в пустелі росте?

15.08.2018

Хто в пустелі живе, що в пустелі росте?

Діти з дитинства невтомні дослідники навколишнього світу. Ця здатність у них закладена із самого народження. Процес пізнавання природи для дітей дуже доступний – треба просто вирушити з дітьми до лісу, до парку, піднятися на вершину пагорба, щоб побачити хмари, через які яскраво проглядають промінчики сонця. Природа має великі пізнавальні можливості: допомагає розширити кругозір дитини, формує вміння порівнювати та бачити унікальний світ, який живе у гармонії з усім живим, робити висновки та берегти все, що їх оточує в живій природі!

Пустеля на перший погляд – величезний простір, засипаний піском, пекельна температура, відсутність води та ознак життя. Але насправді, пустеля полонить своєю магічною красою, загадками та пригодами.

Перше знайомство з пустелею розпочалось з найголовнішого – це одягу. У пустелі немає нічого, щоб змогло дати тінь. А тому дуже важливо під час відвідування пустелі бути правильно вдягненим. Одяг мати бажано світлого кольору, руки і ноги повністю закрити одягом, а також закрити голову. При недотриманні цих елементарних правил, є ризик отримати сонячний опік або втратити свідомість від спеки. Наша малеча з велики інтузіазмом приміряла на себе арафатку (хустку, яка зав’язується спеціальним чином, залишаючи тільки відкритими очі, щоб все лице та голова були закриті від палаючого сонця).

Після цього ми рушили далі, щоб дізнатися про життя в пустелі. Нікому не секрет, що в пустелі не кожна людина може жити. Це стосується також тварин і рослин. Лише невибагливі та пристосовані до цих умов мешканці, можуть жити у таких важких умовах.
Головним символом пустелі є верблюд, його ще називають «кораблем пустелі». Також в пустелі мешкають змії та ящірки, поширені скорпіони, тарантули, жуки, варани, трапляються антилопи. Багато тварин ведуть нічний спосіб життя, а у спекотний час вони сидять у норах, або ховаються у затінку в кущах. А щоб дітвора гарно запам’ятала, які тваринки живуть у пустелі, ми з ними провели гру. Кожному були роздані різні пластмасові тваринки: дикі та домашні. Мета полягала в тому, щоб правильно назвати тваринки, які мешкають у пустелі.

А який же рослинний світ пустелі? – це був наступний крок до пізнання пустелі. Пустеля має сухий і спекотний клімат, тому не все може там рости. Дерева і чагарники, які ростуть у пустелі невисокі. Але довге коріння дозволяє черпати воду з підземних джерел. Та найвідомішою рослиною пустелі – є кактус. Вони бувають такі різні – колючі та пухнасті, круглі та плоскі, крихітні та величезні! Та щоб на згадку про пустелю у нас залишився сувенір – ми вирішили власноруч зробити кактуси! Все, що нам знадобилося це: сірникові коробочки, пісок з солоного тіста, картон та клей. Все вийшло оригінально! Ми отримали цілу оранжерею гарних кактусів!
Малеча залишилася задоволеною від подорожі та сувенірів! Пообіцяли, що у недалекому майбутньому обов’язково відвідають загадкову та красиву пустелю!
З гарним настроєм та усмішками діти продовжили свою прогулянку у садочку!

Нові надходження
Кріс Андерсон. Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів

Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів / Кріс Андерсон ; пер. з англ.. О. Асташова. – 2-ге вид. – Київ : Наш формат, 2017. – 256 с.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Святослав Липовецький. Бандерівці: 200 історій з ХХ століття

Бандерівці: 200 історій з ХХ століття / Святослав Липовецький. – Львів : ЛА «Піраміда», 2017. – 564 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua