Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Якщо після призначення пенсії людина продовжує працювати

18.07.2018

Якщо після призначення пенсії людина продовжує працювати

Пенсійна реформа в Україні, крім нових вимог до пенсійного віку і страхового стажу, призвела до комплексних змін в системі пенсійного забезпечення. Все це призвело до виникнення безлічі питань у нинішніх і майбутніх пенсіонерів. Тому ці питання ми обговорюємо з читачами та відвідувачами нашої бібліотеки. Цього разу ми торкнулися теми працюючих пенсіонерів.

Раніше кожні 2 роки працюючі пенсіонери звертались до територіальних управлінь із відповідною заявою. Проте Законом №2148 від 03.10.2017 у визначений порядок було внесено зміну. Яка передбачає, що органи Пенсійного фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим громадянам. Котрі на 1 березня року. В якому здійснюється перерахунок. Набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим-третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах.

У разі, якщо за два роки роботи після призначення або попереднього перерахунку пенсії особа набула не менше як 24 місяці страхового стажу. Перерахунок здійснюється з урахуванням цього страхового стажу.

Розмір пенсії внаслідок перерахунку може суттєво збільшитись, якщо після призначення пенсії особа працювала з вищим заробітком, ніж той, з якого визначено розмір її пенсії.

Випадки, коли перерахунок здійснюватиметься за заявою пенсіонера

Якщо пенсіонер, який продовжував працювати, набув стаж, достатній для обчислення пенсії в мінімальному розмірі відповідно до частини першої статті 28 зазначеного Закону (на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для непрацездатних осіб – за 35 років страхового стажу для чоловіків або 30 років для жінок), чи набув право на мінімальну пенсію як шахтар. За його заявою здійснюється відповідний перерахунок пенсії, незалежно від того, скільки часу минуло після її призначення (попереднього перерахунку), з урахуванням заробітної плати, з якої призначено(попередньо перераховано) пенсію.

Кому пенсію не перерахують

Не передбачено перерахунок пенсій за вислугу років, призначених на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення», якщо отримувачі таких пенсій не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону №1058. Це педагоги, медичні працівники, працівники авіації та працівники інших професій, робота в яких призводить до втрати працездатності до досягнення особами пенсійного віку.

Пенсія за вислугу років призначається та виплачується в разі звільнення з роботи за спеціальністю, яка дає право на такий вид пенсії. Навіть коли особа після призначення пенсії працює не за спеціальністю, її пенсію перерахують лише після того, коли вона досягне пенсійного віку, визначеного статтею 26 Закону 1058. Для здійснення перерахунку пенсії не обов’язково переходити з пенсії за вислугу років на пенсію за віком.

На заході також відбулась презентація бібліографічного покажчика «Літа на зиму повернули, або Що нового в пенсійній реформі», підготовленого інформаційно-бібліографічним відділом бібліотеки. В ньому представлені відповіді на найважливіші питання пенсійної реформи, актуальні не тільки для нинішніх, але й для майбутніх пенсіонерів.

Джерело

Нові надходження
Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Думати, як Вінстон Черчилль

Думати, як Вінстон Черчилль / Даніел Сміт ; пер. з англ. Н. Мочалової. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 224 с.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Лідія Новикова. Виноградна гойдалка

Виноградна гойдалка : поезія для дітей / Л. В. Новикова; упоряд. Новіков А. В. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. -80 с, іл.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і в'язень Азкабану

Гаррі Поттер і в'язень Азкабану / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2002 – 383 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і таємна кімната

Гаррі Поттер і таємна кімната / Дж. К. Ролінґ. - Київ : "Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004, – 252 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua