Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Обрати свiй шлях

27.06.2018

Обрати свiй шлях

Переважна більшість з нас пам’ятає про Установчі Збори тільки те, що їх розігнав матрос-анархіст Железняк словами: «Панове, розходьтеся! Караул втомився!» Але які партії боролися за місця у Зборах, які програми вони пропонували, що ставили за мету? А чи знаєте ви, що Установчі Збори були не тільки Всеросійські, а й Всеукраїнські? І якщо перші були розігнані більшовиками та їхніми прибічниками фактично у перший же день роботи, то другі просто не змогли скликати через політичну обстановку та військові дії. До речі, представники українських політичних партій отримали чималу кількість голосів навіть у Всеросійських Установчих Зборах – тільки українськи соціал-революціонери, яких очолювали М. Грушевський та В. Винниченко отримали 81 мандат - 7,7 відсотка від загальної кількості місць. А ще були представники національно-культурних рухів, кадети, усілякі спілки… Як саме, коли і де проходили вибори? Та й чому ми сьогодні взагалі згадуємо ці події, у контексті відзначення 100-річчя Української Революції 1917-1921 років?

Експозиція основана на оригінальних матеріалах з архівів відомого колекціонера, києвознавця, літератора, журналіста, Заслуженого працівника культури України Віктора Геннадійовича Киркевича. Виборчі списки партій, агітаційні листівки, документи тих часів, газети… Мабуть найцікавішим документом став «Перелік виборчих дільниць по місту Києву», де по 45-й дільниці Старокиївського 3-го району можна побачити адресу будинку, мешканці якого також мали право голосу: вулиця Стрітенська, 4/13 – місце де сьогодні знаходиться бібліотека ім. О. Шварцмана, і сама виставка.

А раз так, то й запропонували організатори кожному відвідувачу «обрати свій шлях», тобто спробувати проголосувати за одну з політичних партій та рухів часів Української Республіки. До Дня Незалежності України буде зроблено підрахунок голосів. Чи не цікаво подивитись на результат такого голосування?

Ну а Віктору Геннадійовичу щира подяка – він один із справді небайдужих наших сучасників, хто не тільки цікавиться віхами українського державотворення, а й шляхом таких виставок, та своїх книг зберігає історію та долучає до знань про ті події широке коло киян та гостей столиці.

У відкритті виставки взяли участь та першими проголосували керівники бібліотеки та музею – Заслужений працівник культури України Тетяна Бабушкіна і відомий київський історик, археолог Наталія Писаренко. Перед відвідувачами також взяли слово Віктор Киркевич та автори виставки – старший науковий співробітник Музею історії Десятинної церкви, історик Олександра Моржевська та співробітник бібліотеки ім. Ошера Шварцмана ЦБС Шевченківського району м. Києва, член Президії Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» Марат Страковський.

Подивитись на унікальні документи, познайомитись з однією із цікавих сторінок історії України та долучитись до «виборів» можна за вже згаданою адресою у Києві: вул. Стрітенська, 4/13 (вхід із двору). Виставка працюватиме до 27 серпня, часи роботи: неділя-четвер – з 11:00 до 17:00.

Нові надходження
Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Петро Селецький. Книга справджень

Книга справджень : вірші та поеми / П. І. Селецький. Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. 208 с.

Василь Деревінський. В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою

В'ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою / Василь Деревінський. – Харків: Віват, 2017. – 496 с.

Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ

Слова, що лунають крізь час. Найважливіші в історії людства промови,які змінили наш світ / Террі Ґолвей ; пер. з англ. О. Гамурарь. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 480 с.

Галина Скляренко. Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша

Українські художники: з відлиги до незалежності. У 2-х книгах. Книга перша. / Галина Скляренко. – Київ: ArtHuss, 2018. – 288 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua