Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
2020201920182017201620152014201320122011201020092008
Обрати свiй шлях

27.06.2018

Обрати свiй шлях

Переважна більшість з нас пам’ятає про Установчі Збори тільки те, що їх розігнав матрос-анархіст Железняк словами: «Панове, розходьтеся! Караул втомився!» Але які партії боролися за місця у Зборах, які програми вони пропонували, що ставили за мету? А чи знаєте ви, що Установчі Збори були не тільки Всеросійські, а й Всеукраїнські? І якщо перші були розігнані більшовиками та їхніми прибічниками фактично у перший же день роботи, то другі просто не змогли скликати через політичну обстановку та військові дії. До речі, представники українських політичних партій отримали чималу кількість голосів навіть у Всеросійських Установчих Зборах – тільки українськи соціал-революціонери, яких очолювали М. Грушевський та В. Винниченко отримали 81 мандат - 7,7 відсотка від загальної кількості місць. А ще були представники національно-культурних рухів, кадети, усілякі спілки… Як саме, коли і де проходили вибори? Та й чому ми сьогодні взагалі згадуємо ці події, у контексті відзначення 100-річчя Української Революції 1917-1921 років?

Експозиція основана на оригінальних матеріалах з архівів відомого колекціонера, києвознавця, літератора, журналіста, Заслуженого працівника культури України Віктора Геннадійовича Киркевича. Виборчі списки партій, агітаційні листівки, документи тих часів, газети… Мабуть найцікавішим документом став «Перелік виборчих дільниць по місту Києву», де по 45-й дільниці Старокиївського 3-го району можна побачити адресу будинку, мешканці якого також мали право голосу: вулиця Стрітенська, 4/13 – місце де сьогодні знаходиться бібліотека ім. О. Шварцмана, і сама виставка.

А раз так, то й запропонували організатори кожному відвідувачу «обрати свій шлях», тобто спробувати проголосувати за одну з політичних партій та рухів часів Української Республіки. До Дня Незалежності України буде зроблено підрахунок голосів. Чи не цікаво подивитись на результат такого голосування?

Ну а Віктору Геннадійовичу щира подяка – він один із справді небайдужих наших сучасників, хто не тільки цікавиться віхами українського державотворення, а й шляхом таких виставок, та своїх книг зберігає історію та долучає до знань про ті події широке коло киян та гостей столиці.

У відкритті виставки взяли участь та першими проголосували керівники бібліотеки та музею – Заслужений працівник культури України Тетяна Бабушкіна і відомий київський історик, археолог Наталія Писаренко. Перед відвідувачами також взяли слово Віктор Киркевич та автори виставки – старший науковий співробітник Музею історії Десятинної церкви, історик Олександра Моржевська та співробітник бібліотеки ім. Ошера Шварцмана ЦБС Шевченківського району м. Києва, член Президії Всеукраїнської творчої спілки «Конгрес літераторів України» Марат Страковський.

Подивитись на унікальні документи, познайомитись з однією із цікавих сторінок історії України та долучитись до «виборів» можна за вже згаданою адресою у Києві: вул. Стрітенська, 4/13 (вхід із двору). Виставка працюватиме до 27 серпня, часи роботи: неділя-четвер – з 11:00 до 17:00.

Нові надходження
Астрід Ліндґрен. Мадікен

Мадікен / Астрід Ліндґрен. - Київ : «Видавництво «Рідна мова», 2018 – 184 с.

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії

Візантія : Крізь одинадцять століть її історії : нове вид. / Дмитро Степовик. - Київ: Дніпро, 2017. – 280 с.

Думати, як Стів Джобс

Думати, як Стів Джобс / Даніел Сміт ; пер. з англ. О. Чупи. – Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 208 с.

Петро Кралюк. Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів

Півтори тисячи років разом. Спільна історія українців і тюркських народів / Петро Кралюк. – Харків: Бібколектор, 2018. – 282 с.

Марія Карп'юк. Дорога додому

Дорога додому : повість, оповідання / М. Карп'юк. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016. - 176 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії

Гаррі Поттер і Смертельні Реліквії / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2007 – 576 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua