Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Афіша
Новини
201920182017201620152014201320122011201020092008
Дитяча планета дослідів

17.06.2018

Дитяча планета дослідів

Хімія, фізика, математика та інформатика – це точні науки, діти молодших класів поки ще не вивчають. Але це не заважає їм вже зараз, за допомогою цих наук, дізнаватися як влаштовано все навкруги, більше зрозуміти ті процеси, з якими вони кожного дня мають справу. Людина, сама того не підозрюючи, здійснює щосекунди безліч хімічних реакцій. Наприклад, дихання людини – це складний процес у якому бере участь ціла система органів. Головна їх функція – підтримка в організмі правильного співвідношення кисню та вуглекислого газу, при цьому кисень надходить до тканини ззовні, а диоксид вуглецю виводиться із організму. Тому можна сказати, що ми самі – це хімічна лабораторія.

Всі ми знаємо вислів: «Без води і не туди і не сюди». Наступний дослід, який провели бібліотекарі з дітьми, це підтвердив. У дві пляшечки в рівних кількостях поклали соду та лимонну кислоту. Потім в одну із цих пляшечок додали води. І що діти побачили? Там, де додали воду – пішла реакція, став виділятися вуглекислий газ, а друга пляшечка – залишилася без змін. Висновок: без води неможливі реакції та процеси у живих організмах, а також вода прискорює багато хімічних реакцій.

Для наступного досліду знадобилась картопля, яблуко та йод. Завдяки цим продуктам діти дізналися, у яких овочах та фруктах міститься крохмаль. Додавши по краплі йоду на продукти вони побачили реакцію йоду. Висновок: якщо у продуктах є крохмаль – йод змінить коричневий колір на темно-синій.

Далі була «Чарівна лампа»: вода, олія, сіль. Маючи різну масу тіла ці речовини по різному реагують на воду. Тому вийшов ефект лави, яка на стадії виверження.

А найдивовижнішим для дітей був експеримент «Вулкани на тропічному острові». Ефект експериментів був вражаючим і водночас простим у виконанні.

Бібліотекарі мають надію, що експерименти, які діти провели в літньому шкільному таборі, надихнуть їх на подальшу експериментальну діяльність і юні науковці вдома разом з батьками неодноразово будуть експериментувати, досліджувати та відкривати таємниці науки!

Нові надходження
Олена Рижко. Ще одна історія про…

Ще одна історія про... : роман / Рижко О. М. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 192 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти

Ви, Ваша дитина і школа. Як прокласти шлях до найкращої освіти / Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 240 с.

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку

Площі та вежі. Соціальні зв'язки від масонів до фейсбуку / Ніл Ферґюсон ; пер. з англ. К. Диса. – Київ: Наш формат, 2018. – 552 с. : іл.

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами

Зброя, мікроби і сталь : Витоки нерівностей між народами / Джаред Даймонд ; пер. з англ. Т. Цимбала. - Київ: Вид. група КМ-БУКС, 2018. - 512 с.

Джоан Ролінґ. Гаррі Поттер і Орден Фенікса

Гаррі Поттер і Орден Фенікса / Дж. К. Ролінґ. - Київ : «Видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2004 – 815 с.

Кен Робінсон, Лу Ароніка. Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту

Школа майбутнього. Революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту/ Кен Робінсон, Лу Ароніка ; пер. з англ. Г. Лелів. – Львів: Літопис, 2018. – 256 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua