Головна сторiнка Вiдiслати листа Карта сайту
Новини
Анонс подій
Територія спілкування
ЗАВІТАЙТЕ (наші адреси, телефони)
Корисні поради
Ресурси бібліотек
Фотогалерея
Краєзнавчі замальовки
Вернісаж
Електронний каталог
Книжкові виставки до пам'ятних дат
Дегустація літературних новинок
Новини
20182017201620152014201320122011201020092008
Грані таланту

12.06.2018

Грані таланту

З чого починалася дружба єврейської бібліотеки з українським митцем? Мабуть з того часу, коли пан Василь сидів у читальній залі, обкладений їдиш-українськими словниками і перекладав з маме-лошн рідною мовою класиків єврейської поезії, зокрема, Хаїма Нахмана Бяліка. Через декілька років ми мали змогу познайомитись з Василем Довжиком-актором, коли на традиційних вечорах поезії Григорія Фальковича Василь Михайлович неперевершено читав вірші Григорія Аврамовича. А ще кілька років потому Довжик почав співпрацювати на радіо із ще одним нашим другом – поетом, головою Конгресу літераторів України Юрієм Капланом. Два з половиною роки декілька разів на місяць вони робили разом цікаві віртуальні подорожі, присвячені маловідомим сторінкам української літератури, поетам, які народилися в нашій країні.

Відкрив та супроводжував вечір вокальний ансамбль старовинної музики «Алітея» (керівник Жанна Гончаренко). У виконанні чарівних дівчат весь вечір звучали а капела пісні епохи бароко – українською, англійською, французькою, церковно-слов'янською, італійською. До речі, одним із членів цього колективу є дружина пана Василя Олена Лис. А дочка Василя, маленька Софійка, навіть із задоволенням танцювала під спів мами та її колег.

Сам Василь Довжик приніс із собою багато чого зі свого творчого доробку – вірші, переклади, розповіді про життя, зустрічі з цікавими особистостями. Його вступи перемежалися з вітаннями від колег по творчому цеху: від Національної спілки театральних діячів – Владлен Протніков, від Конгресу літераторів України – Олег Федоров, від єврейської Громади – Анатолій Шенгайт (пан Анатолій, до речі, був одним із співорганізаторів цього дійства). Український єврейський поет Григорій Фалькович також привітав ювіляра – і як голова Київського товариства ім. Шолом-Алейхема, і як колега по Національній спілці письменників України, а головне - як справжній друг. А ще виступали журналіст і письменник-гуморист Андрій Костюченко, київські поети Володимир Гутковський і Людмила Усенко, громадський діяч Микола Рудаков та багато інших…

Ювіляр був щасливий, як щасливими від такої зустрічі були усі його друзі та гості бібліотеки ім. О. Шварцмана. Слава україно-єврейській дружбі, яка сприяє таким цікавим подіям! Слава і многая літа Василю Довжику!

Нові надходження
Олександра Малаш. Любові багато не буває

Любові багато не буває : роман / О. В. Малаш. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 272 с.

Горобець О. Постаті з вирію

Постаті з вирію : повісті, нариси / О. О. Горобець. - Київ : "Видавництво "Фенікс", 2016.-176 с.

Олена Карпенко. Підручник янгола

Підручник янгола : роман / О. О. Карпенко. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с. : іл.

Тетяна Крижанівська. Життя після літа

Життя після літа : роман / Т. І. Крижанівська. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 128 с.

Володимир Базилевський. Лук і Ліра

Лук і Ліра : поезії / В. О. Базилевський. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 256 с.

Микола Ткач. Час любові і болю

Час любові і болю : поезія / М. М. Ткач. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2016. - 208 с.

© www.shevcbs.kiev.ua 2008Дизайн та розробка www.it-net.com.ua